Muğlalı Türkçüler 3 Mayıs’da Anıldı

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 20:26 'de eklendi ve 1.164 kez görüntülendi.

turkocaklari1213465431Türk Milliyetçileri’nin, zulmü düğüne; çileyi sevince dönüştürdüğü gün olan ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’ nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Haber Merkezi
Türk Milliyetçileri’nin, zulmü düğüne; çileyi sevince dönüştürdüğü gün olan ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’ nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Etkinliklere, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Cemil Gündüz ve İl Yönetimi ile birlikte; Türk Ocakları Muğla Şubesi Başkanı Dr. Hulusi Taşkoparan, TÜRKAV Muğla Başkanı Cemil Özdemir, Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Başkanı Hasan Gezgin, Ülkü Ocağı ve Türk Ocağı üyeleri katıldı.
Program, 3 Mayıs’ın kahramanlarından Muğlalı Hamza Sadi Özbek’in mezarının ziyareti ile başladı. Burada, Ülkü Ocakları mensupları tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve hep birlikte edilen duaların ardından, katılımcılar tarafından mezara karanfil bırakıldı. Akabinde Şehitlik ziyaret edilerek, dualar okundu.
Programın devamında ise Muğla’da Türk Milliyetçiliği Davası’na önemli hizmetleri bulunan Muzaffer Bora ile Halil İbrahim Nizamoğlu’nun kabirleri ziyaret edilerek, merhumların ruhuna Kur’an Tilaveti yapıldı. Programının son durağında ise Muğla Şehitler Anıtı ziyaret edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.