Muğlalı öğrenciler Güler Sabancı ile buluştu

Bu haber 10 Ağustos 2015 - 19:11 'de eklendi ve 633 kez görüntülendi.

muglaliogrenciler651615165Sabancı Üniversitesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Lise Yaz Okulu sona erdi. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na katılan Muğlalı öğrenciler, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile biraraya gelme şansını yakaladılar.

Kadir Tamer

Sabancı Üniversitesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Lise Yaz Okulu sona erdi. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na katılan Muğlalı öğrenciler, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile biraraya gelme şansını yakaladılar.

Buluşma sırasında bir konuşma da yapan Güler Sabancı öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Bilimde, sanatta, toplumsal hayatta girişimci bir ruha sahip olun. Güçlü olduğunuz yönlerinizi fark edin, geliştirilmesini düşündüğünüz yönlerinizi geliştirin. Gelişime ve yeniliğe açık olun. Yaptığınız işlerde fark yaratın. Kendinize hedefler koyun, bu hedefe ulaşmak için rotalar çizin. En önemlisi başarısızlık sizi pes ettirmesin. Başarısızlıklardan da ders almayı bilin.”

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda bu sene Türkiye’den ve yurtdışından toplam 991 öğrenci sertifika aldı.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na bu yıl, Türkiye’nin farklı illerinden gelen lise öğrencilerinin yanı sıra 50’si Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan ve Kıbrıs’tan olmak üzere toplamda 991 öğrenci katıldı. Yurtdışından gelen öğrencilerin katılımıyla Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu uluslararası bir boyut kazandı.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na katılan lise öğrencileri Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile bir araya gelme fırsatını da yakaladılar.

Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na katılan öğrencilerle öğle yemeği de yedi ve yemek sırasında onlarla sohbet etti. Güler Sabancı öğrencilerle özçekim de yaptı.

Güler Sabancı lise öğrencileriyle bir arada olmanın kendisine büyük bir mutluluk verdiğini söyledi ve gençlerin gözlerinde Türkiye’nin aydınlık geleceğini gördüğünü ifade etti. Artık bir bilgi çağında yaşadığımızın altını çizen Güler Sabancı, yaz tatillerinin bir kısmını bilgi edinmek ve kendini geliştirmek için Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda geçiren gençleri de gönülden tebrik etti. Gençlerin yaz tatillerinde Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’na katılarak büyük bir sorumluluk örneği gösterdiklerini ve Türkiye’nin her alanda kendini geliştirmeye açık, sorumlu ve duyarlı gençler sayesinde daha da ileri gideceğini belirtti.

Güler Sabancı, “Çağımız bilgi çağı, dijital bir dünyada yaşıyoruz. Artık dijital devrimler yaşıyoruz. Yeni dünya düzeninde var olabilmek için teknolojiyi tüketen değil üreten toplumlar arasında yerimizi almamız gerek. Görüyorum ki siz gençler teknolojiyi kullanmak konusunda çok başarılı ve bilgilisiniz. Sizden bu bilgi ve becerilerinizi teknolojiyi üretmek amacıyla kullanmanızı bekliyoruz” dedi.

Öğrencilere tavsiyeler

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Güler Sabancı “Bilimde, sanatta, toplumsal hayatta girişimci bir ruha sahip olun. Güçlü olduğunuz yönlerinizi fark edin, geliştirilmesini düşündüğünüz yönlerinizi geliştirin. Gelişime ve yeniliğe açık olun. Yaptığınız işlerde fark yaratın. Kendinize hedefler koyun, bu hedefe ulaşmak için rotalar çizin. En önemlisi başarısızlık sizi pes ettirmesin. Başarısızlıklardan da ders almayı bilin” dedi. Güler Sabancı “Hepinizin gözlerindeki ışığı gördükçe geleceğe daha da umutla bakıyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda; Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp; Tıp Bilimlerinde Yüksek Teknoloji Organ Tasarımı; Beyin, Bilim ve Sihir; Biyo/Nöro Mekatronik: Beyin Sinyalleriyle Bilgisayar ve Robot Kullanımı; Bilgisayar Programlamasına ve Veri Analizine Giriş; Astrofizik ve Diğer Yıldızların Gezegenleri; Arttırılmış Mekanik 1 ve 2; Mühendislik Dallarında Eğitim ve Sektörler; Psikoloji ve Felsefe; Mimarlık: Kültürel Birikim ve Geleceğin Tasarımı; Hukuk ve Ekonomi; Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Amerika; Ekonomi, Finans, Para ve Sizin Geleceğiniz; Batı Sanatının, Klasik Müziğin ve Tiyatronun Büyük Eserleri; Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat; Bilgisayarda Animasyon ve Sanat Yaratın: Siz de Yapabilirsiniz; Yaratıcı Zeka ve Yaratıcı Etkinlik; Temel İngilizce II; Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak; Nano Bilim ve Nano Teknoloji; Kuantum Mekanik ve Kuantum Bilgisayarları; Hukuk ve Etik; Uluslararası İlişkiler: Küreselleşen Dünyada Türkiye’nin Kurum ve Bireyleri için Tehlike ve Fırsatlar; Toplum, Ekonomi ve Politika; Bir Kentin Tarihi: Konstantinapolis/İstanbul; Modern Sanatın, 20. Yüzyıl Müziğinin ve Operanın Büyük Eserleri; Yaratıcı Zeka ve Yaratıcı Etkinlik; dersleri yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.