Muğlalı iş adamları şehit ailesine sahip çıktı « Hamle Gazetesi

Muğlalı iş adamları şehit ailesine sahip çıktı

Bu haber 23 Kasım 2015 - 23:59 'de eklendi ve 3.184 kez görüntülendi.

şehit (1)Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek’in ailesine Menteşe Belediyesi ve Muğlalı iş adamları sahip çıktı. Şehit ailesinin Menteşe İlçesi’nde bağlı Paşapınar mevkiinde bulunan kötü durumdaki evin hemen yanına Menteşe Belediyesi ve işadamları tarafından prefabrik bir ev yaptırıldı.
Verda Kartal
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 11 Kasım tarihinde PKK’lı teröristlere yönelik gerçekleşen operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek’in ailesine Menteşe Belediyesi ve Muğlalı işadamları sahip çıktı. Muğla’nın Büyükşehir statüsüne geçmesinden önce dağ köyü olan daha sonra Menteşe İlçesi’ne bağlanan Paşapınarı mevkiinde şehit ailesinin yaşadığı kötü durumdaki ev için Menteşe Belediyesi ve işadamları harekete geçti.
İşadamları bir araya geldi
Paşapınarı mevkiinde bulunan kötü durumdaki ev, şehit Altuğ Pek’in baba ocağına son kez getirildiğinde herkesin dikkatini çekmişti. Şehit ailesinin maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle sıvaları dökülmüş ve kötü durumda gözüken ev için Menteşe Belediyesi’nin yanı sıra Muğlalı işadamları Ekip Araç Üstü Ekipmanları Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Safa Altaş, Acarlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Acar, Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, HAS Petrol Sahibi Uğur Çolakoğlu, Karaosmanoğlu İnşaat LTD. ŞTİ. sahibi Ahmet Tan Karaosmanoğlu, bir araya gelerek Pek ailesine prefabrik bir ev yaptırdılar. Mevcut evin hemen yakınında bulunan bölgeye yaptırılan prefabrik evde incelemelerde bulunan Menteşe Belediye Başkan Vekili Murat Gökalp ve işadamları şehit ailesi ile de bir araya geldi.
Prefabrik ev kullanıma hazır
Şehit Pek’in ailesinin evinin kötü haldeki durumuna Muğlalı iş adamlarının duyarsız kalmadığını kaydeden Menteşe Belediye Başkan Vekili Murat Gökalp, “Altuğ Pek, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, Teğmen olarak, görev yaparken bölücü hainlerin tuzaklarına düşürülerek genç yaşında şehitlik mertebesine ulaşmıştı. Cenaze töreninin ardından şehit ailesinin yaşadığı evin durumu herkesin dikkatini çekmişti. Şehidimizin ailesini sahiplenme adına iş adamlarımız mevcut evin hemen yakınına yeni bir ev yaptırma kararı aldılar. Ve hemen bu kararı uyguladılar. Menteşe Belediyesi olarak bizde onları destekledik. Ben iş adamalarımızı bu anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye olarak biz bugüne kadar üzerimize düşen ne varsa yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Altuğ’un şehit haberini aldığımız günden beri hep ailenin yanında olduk. Şimdi ise elimizden geldiği kadar şehit ailemize iş adamlarımızla kullanışlı, güzel bir prefabrik ev yaptırdık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bir haneyi barınabilecek prefabrik evin yapımı iş adamlarımız üstlendiler. Alt zemin hazırlığını belediyemiz tamamladı. Bugünde elektriği bağlanıyor. Bir tek suyumuz yok oda en kısa zamanda temin edilecek. Bina kullanıma açılmış hale geldi. Bende ilk kez geldim. Sevindim, mutlu oldum. Ailemize hayırlı olsun. Şehidimize de tekrardan rahmet diliyorum” dedi.
Acıları yaşamak zorunda kalıyoruz
Menteşe Belediyesi ve işadamlarına teşekkür eden şehit babası Mehmet Pek ise, “Bu ülke için temenni etmezdik böyle sıcak çatışmaların olmasını. Ama oldu, vatan için elbet mücadele edilecek. Ben barış taraftarıydım. Bu tür olayların olmasını istemiyordum. Ama ne yazık ki bu acıları yaşamak zorunda kalıyoruz. Türkiye’nin bu durumda olması bizi üzüyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Hüseyin Dursun 24 Kasım 2015 / 09:32

İş adamlarımızı tebrik ediyorum,teşekkür ediyorum.Dilerim ve eminim ki içinin mobilyalarıda hayırsever iş adamlarımızca temin edilecektir.Yaralar kapanmıyor ama acısı paylaşılıyor.