Muğlalı gazeteciler aşılandı « Hamle Gazetesi

Muğlalı gazeteciler aşılandı

Bu haber 10 Haziran 2013 - 23:52 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

gazetecilerdeasilandi123154651312Halkın yetişkin aşılamaları hakkında bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri amaçlanarak yapılan çalışmalar arasında yer alan Basın mensuplarının aşılanması programı Atapark Kafede birlikte yapılan kahvaltı sonrası gerçekleşti. Bilgilendirme sırasında Muğlalı gazeteciler tek tek aşılandı.
Haber Merkezi
Halkın yetişkin aşılamaları hakkında bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri amaçlanarak yapılan çalışmalar arasında yer alan Basın mensuplarının aşılanması programı Atapark Kafe de birlikte yapılan kahvaltı sonrası gerçekleşti. Aşılama, aşı ile önlenebilir hastalıklar için, enfeksiyon kontrol önlemlerinin ilk adımıdır. Aşı ile korunabilir hastalıklar için çocukluk döneminde başlayan aşılama programlarına, erişkin döneminde devam etmek gerekir. Ülke genelinde çocukluk döneminde bazı kişilerin aşılan(a)mamış olması ya da uygulanan bazı aşıların ömür boyu bağışıklık sağlayamaması nedeniyle erişkin dönemde de aşılama çok önemlidir.
Her türlü toplumsal olayda yer alan, olay yerine gittiğinde ne ile karşılaşacağı belli olmadığı için risk altında olan basın mensuplarımıza erişkin aşılaması ve risk grupları hakkında bilgi verilerek eksik aşıların tamamlanmasını sağlamak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Şubemizce Ulusal ve Yerel Basınımıza geçtiğimiz ay yapılan aşıların 2. Dozları yapıldı.
Halkın yetişkin aşılamaları hakkında bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri amaçlanarak yapılan çalışmalar arasında yer alan Basın mensuplarının aşılanması programı Atapark Kafe de yapılan kahvaltı sonrası gerçekleşti.
Kahvaltı ve Aşılama programına İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Derya Tetiker, Bulaşıcı Hastalıklar ve Programlar Şube Müdürü Yusuf Dural, AA Durmuş Genç, Şah Radyo Televizyondan Hilal Uzun, Devrim Gazetesinden Süleyman Akbulut, CHA’dan Kayber Avcı, Hamle Gazetesinden Hasan Telli ve İlkay Yıldız katıldı. Kızamıçık-Kızamıkçık, Kabakulak, Hepatit B, Tetanos aşıları yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.