“Muğlalı CHP’den Kurtulma Kararını Verdi”

Bu haber 06 Aralık 2016 - 0:01 'de eklendi ve 1.259 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

 CHP İl Başkanı Mürsel Alban yazımın başlığına yanıt vermeye kalkar mı bilmiyorum. Yanıt verirse de CHP İl Başkanı olarak hakkıdır.

Ancak başlık benim olsa da ifade benim değil… Üstelik ben bir gazeteci olarak Muğlalıların CHP’den kurtulma kararı aldıklarını ne duydum ne de gördüm…

Peki bu başlık nereden çıktı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş geçen günlerde Muğla’daydı. Partisinin Danışma Kurullarına katıldı. O zaman böyle demiş:

Muğlalı CHP’den Kurtulma Kararını Verdi

İşte bu noktada söyleyene değil, söyletene bakmak lazım…

 

xx           xx           xx

Ben Genel Başkan Yardımcısı Ataş’ın yanıltıldığını veya konuşmayı yaptığı salonda havaya girdiğini düşünüyorum. Belki de Ataş, sözleri ile salondakileri havaya sokmak istedi. Bilmiyoruz.

Son İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyelerinin atamalarını Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yapan Mustafa Ataş’ın böyle bir yargıda bulunabilecek kadar Muğla’yı tanıdığını sanmıyorum.

Tanıyamaz da.

Ki AK Parti’de Muğla’yı, halen yine AK Partililerce geçilemeyen 2004 başarısının mimarları Kurucu İl Yönetiminden sonra gelen il yöneticilerinin hiçbirinin tanıdığını sanmıyorum.

Tanımış olsalardı CHP İl Başkanı Mürsel Alban’ın hafta sonunda yaptığı açıklama ile karşı karşıya kalmayabilirlerdi… (!)

 

xx           xx           xx

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Yatağan İlçe Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmaya hafta sonunda yaptığı yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Gazetelerin yazdığına göre, İl Başkanı Mete Yatağan’da yaptığı konuşmada “Arkadaşlar Türkiye Cumhuriyeti kurulurken ülke halkımız hiçbir bedel ödemedi. Ta ki 15 Temmuz’a kadar. 15 Temmuz’da 248 canımızdan olduk.” demişti.

CHP İl Başkanı Alban, AK Parti’nin Seydikemer İlçe Danışma Kurulu’nda Türk Bayrağımızın ve Atatürk’ümüzün resminin yeri konusunda gösterilen özensizliğin üzerine tuz biber olan Yatağan İlçe Danışma Kurulu’nda yapılan dayanaksız ve talihsiz konuşma karşısında “Milletten, dedelerinden, ecdadından özür dile” demiş.

Özetle şöyle devam etmiş:

Türkiye Cumhuriyeti kurulurken, vatan toprakları Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde düşman işgalinden kurtarılırken bedel ödemeyen tek kesim mandayı kabul etmek isteyen Vahdettin gibi düşünenlerdi. Kuvayi Milliye anlayışıyla bir araya gelen Türk Milleti, düşmanı Kurtuluş Savaşı ile yurttan söküp atmış, bağımsız, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. AKP İl Başkanı tarihi gerçekleri bilmediği için değil, Cumhuriyet’i, demokrasiyi içine sindiremediği için bu cümleleri kurarak belki de dedelerinin bile kemiklerini sızlatmıştır. Bu ülkenin şehitleri üzerinden bile siyaset yapma isteğiniz yüzünden şehitlerimizi 15 Temmuz şehitleri ve şehitler diye ikiye ayırdınız. Artık Yeter, Milletimize kandırıldık ve mağdur edebiyatı yapmayın.

 

xx           xx           xx

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete özür diler mi?

Doğrusu ben hala Kadem Mete’nin Yatağan konuşmasının maksadını aşan bir konuşma olduğunu düşünmek istiyorum. Değilse özür dilemeli…

AK Parti İl Başkanı Mete Menteşe İlçe Danışma Kurulu’nda ise yönetici ve üyelerine şöyle seslenmiş:

Size düşen AK Parti ruhunu ayakta tutmak. Hala görememiş insanlara bunu göstermek. Asla insanları suçlamayacağız. Bize hala oy vermeyen insanlar varsa bu bizim eksikliğimizden kaynaklanıyor. Biz hala onlara derdimizi anlatamamış onların elini sıkamamış ve gönüllerine girememişsek bu bizim eksikliğimizdendir. Bu eksikliği gidermenin tek yolu daha fazla çalışmaktır. 2019 yılında Muğla’ya hala AK Parti bayrağını dikememişsek bu bizim suçumuzdur

Doğru söylemiş, ama 2019’la ve kendisiyle sınırlandırmamalıydı…

2014 ile 2019 arasının faturası kime kesilecek?

 

xx           xx           xx

Biz yine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın sözüne dönelim.

Ataş, partisinin Menteşe İlçe Danışma Kurulu toplantısında “Muğlalının 35-40 yıldır Muğla’yı yöneten ve kalkınmış, gelişmiş bir şehir haline getiremeyen CHP’den kurtulmanın kararını verdiğini görüyorum” diyor.

Muğlalı CHP’den kurtulunca yanlışlarının, başarısızlıklarının faturası kesilmemiş;

Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ellerin memleketlerinde olduğu gibi tamamlanmasını sağlayamamış;

Mimarlık Fakültesi’ne bir tarihi bina bulamamış;

OSB’lerin üstesinden gelememiş;

Doğal gazın zamanında gelmesini sağlayamamış;

Sandras’tan vaktinde su gelmesini becerememiş teşkilatların elinde olan AK Parti’ye mi koşacaklar?

Muğlalı CHP’den kurtulunca Kurtuluş Savaşı’nı bilerek veya bilmeyerek itibarsızlaştırmaya çalışanların yanına mı koşacaklar?

 

xx           xx           xx

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’a bir noktada katılıyorum.

Muğlalı Muğla’yı yönetenlerden kurtulmak için kararını vereli çok oldu. Ancak kurtulmak için karar verilen CHP değil, başta Osman Gürün olmak üzere bazı ilçe belediye başkanlarıdır.

Sayın Ataş, Muğlalı sizin Muğla’daki “Bu CHP’liler dövüşürler, sövüşürler yine gidip Osman Gürün’e oy verirler” diyerek, sıradan seçmen olsalar kendilerinin bile oy vermeyecekleri adaylar çıkaran teşkilatlarınız yüzünden Muğla’yı yönetenlerden kurtulamıyor.

Sayın Ataş şu anda Muğla’da partinizin en az 50 milletvekili adayı var, ama bir tek belediye başkanı adayınız yok!

Muğlalının Muğla’yı yönetenlerden kurtulabilmesi için önce AK Partililerin Muğla’da AK Parti’yi yöneten “yapıdan” kurtulması gerekiyor…

 

xx           xx           xx

Başka yerlerde var mıdır bilmiyorum, bizim Muğla’da “Çocuktan al haberi” diye bir söz vardır.

Ben Mete Kalay’dan alırım haberi…

Hayır, Mete Kalay bana AK Parti’den haber vermez.

Ben O’nun sosyal medya hesabına bakar, haberi oradan alırım.

Bu yüzden mi bilmiyorum, Mete’yi partisinden ihraç edeceklermiş. AK Parti de bizim kaynağımız yok, ama Mete’nin çok var… Ben Mete’nin partisi aleyhinde bir şey paylaştığını da görmedim. O daha çok olumsuzlukları eleştirir, sorgular. İşte birkaç örnek:

Geçen seçimlerde partisine oy vermeyen ilçe başkanı var mı? İl Başkanı bunu araştırmalı?

İl Başkanı ilçe başkanlarına sorsun lütfen, seçimlerde AK Parti’ye oy vermişler mi?

Muğla il sınırı içerisinde AK Partili görünüp Muğla il dışında CHP’li olanlar var mı?

Kendileri AK Parti İl Yönetimine giren, eşleri CHP kadrolarında olanlar kimler?

 

xx           xx           xx

İlginç sorular değil mi?

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Tabi insan merak ediyor, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş bu soruları görmüş olsaydı “Muğlalının CHP’den kurtulma kararı verdiği” sanısına kapılır mıydı?

Mete Kalay Facebook hesabında hep şaşırtıcı paylaşımlarda bulunuyor.

Biz Tıp Fakültesi Hastanesi için “Ha bugün, ha yarın / oldu olacak, neden olmasın” diye umut içinde şarkılar söylerken, Kalay’ın Facebook hesabı olmasa ek inşaat ihalesi açıldığından veya açılacağından haberimiz bile olmayacaktı…

Fanatik bir AK Partili olan Mete Kalay bir o kadar da fanatik Muğlalı…

Son paylaşımlarından birinde “Nisan 2016’da il başkanı olan Kadem Mete şimdiye kadar ne yapmıştır, açıklasın.” derken, bir diğerinde “AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete milletvekili olmamalıdır.” demiş. Olmamış…

Mete göreve geleli daha bir yıl olmamış neyin hesabını soracaksın ki? Senelerce hesap vermeyenler var! Milletvekilliği konusunda Kadem Mete’nin eksiği mi var? Üstelik Milletvekili Nihat Öztürk’te il başkanlığından gelme…

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Sezai Avşar 06 Aralık 2016 / 22:53

Sn. Özgür: her zaman zevkle okuduğum özellikle Muğla değerlendirmelerine yine özel bir değerlendirme yaparken geç ATAŞ bey i yetmez kadem örneğiyle çok güzel anlatmışsın.

Derdim güzel değerlendirmene zenginleştirmek; geçenler varlar gelecekler bilmelidirlerki Muğla her ne kadar coğrafi özelikleri sonucu emekliliğine mutlu noktalamak hakkı olan dolu dolu emek veya sanat bilge vs. özellikleri olan yerleşik Muğla lı hemşehrilerimizin demokratik tercihlerini Muğla seçme sandıkların da ifade etselerde yapışal olarak ATANIN miras yedi y-chp lileri CHP adına temsil noktalarında olsada ATATÜRK CHP lileri seçmen olarak vardır. İşte bu sebebden ATAŞ bey pembe rüyalarda.,