Muğlalı başrolde, Türkan Şoray figüran

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 19:34 'de eklendi ve 1.464 kez görüntülendi.

manset55161566565Türkan Şoray, Şerif Gören, Nejat İşler, Vahide Perçin, Nilüfer Açıkalın ve Aytaç Arman’dan oyunculuk dersi alan Muğlalılar, Yüksel Aksu’nun yeni filmi ‘İftarlık Gazoz’da oynayacak. Yeşilçam’ın ‘Sultan’ı Türkan Şoray, ilk kez figüran olacak.

Haber Merkezi

Yönetmen-senarist Yüksel Aksu’nun 2006 yapımı ‘Dondurmam Gaymak’ı vatandaşların başrolü paylaşmasıyla Türk sinemasında bir ilki gerçekleştirmişti. Turan Özdemir’in dışında profesyonel oyuncusu olmayan filmde rol alan vatandaşlar Memet Ali Alabora’nın verdiği oyunculuk dersiyle kamera karşısına geçmişti. Filmin sponsoru Muğlalı esnaftı.

Esnaf yine sponsor

Çekimlerine 15 Ağustos’ta Muğla’da başlanacak olan Yüksel Aksu’nun yeni filmi ‘İftarlık Gazoz’da başrolleri yine Muğlalı vatandaşlar paylaşacak. Başrol için kamera karşısına geçecek olan vatandaş-oyuncular, Aksu’nun kurduğu atölyede Türkan Şoray, Şerif Gören, Nejat İşler, Vahide Perçin ve Aytaç Arman’dan oyunculuk, sinema tarihi ve dünya sineması dersleri aldı. Ulalı ve Muğlalı esnaf ‘İftarlık Gazoz’a da sponsor oldu. Muğla ve Ula’nın resmi kuruluşları, sivil toplum örgütleri de filmin sponsorları arasında yer alıyor.

Ünlü oyuncular figüran

‘İftarlık Gazoz’da ünlü oyuncular figüran olarak rol alacak. Kamera karşısına ilk kez figüran olarak geçecek ünlü oyunculardan biri Türkan Şoray. 222 filmle kadın oyuncular halkalitoplukonutlari.com arasında başrol oynayarak dünya rekorunu elinde bulunduran Şoray, ‘İftarlık Gazoz’da 55 yıllık kariyerinde ilk kez figüranlık deneyimini yaşayacak.

Türkan Şoray, ‘İftarlık Gazoz’da rol alacak vatandaş-oyunculara sertifika verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.