Muğla’daki terör operasyonu « Hamle Gazetesi

Muğla’daki terör operasyonu

Bu haber 07 Ekim 2017 - 0:04 'de eklendi ve 581 kez görüntülendi.

Muğla’nın Köyceğiz İlçesine bağlı Toparlar Mahallesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 5 teröristin üzerinden çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Öldürülen terörsitlerin üzerlerinde el bombasından, elektrikli bomba düzeneğine kadar çok sayıda teçhizat çıktı. Operasyon kapsamında kaçan 2 teröristin yakalanması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla havadan ve karadan devam ediyor.

Kadir Tamer

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ne bağlı Toparlar Mahallesi kırsalında PKK’lı terörist grubuna yönelik güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen 5 teröristin üzerinden çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında bölgede bulundukları belirlenen 7 kişilik terörist grubuna yönelik düzenlenen operasyonda sağlanan sıcak temasın ardından 5 terörist etkisiz hale getirilmiş, 2 terörist ise kaçmayı başarmıştı. Bölgede kaçan iki teröristin yakalanması amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, bölgede yapılan aramalarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Öldürülen teröristlerden bir adet kalaşnikof tüfek, 5 şarjör, iki adet M16 silah,10 şarjör, 3 tabanca ve 3 şarjör ele geçirildi. Bölgede yapılan aramalarda ise 21 el bombası, 5 kilogram plastik patlayıcı, 3 elektrikli kapsül, iki elektrikli bomba düzeneği, 4 kutu 5,56 milimetrelik mermi, birer termal dürbün, top infilaklı fitil, kutu içerisinde patlayıcı ile elektronik LED lambalı devre, akü, tablet, cep telefonu ve taşınabilir şarj cihazı bulundu.

Havadan ve karadan aramalar devam ediyor

Çıkan çatışmanın ardından kaçan 2 teröristin yakalanması amacıyla güvenlik güçleri tarafından başlatılan çalışmalar havadan ve karadan aralıksız devam ediyor. İki teröristin yakalanması amacıyla Muğla Jandarma Alay Komutanlığı bünyesinde bulunan Zıpkınlar Komando Taburu ile Bornova Komando Tugayı ve Polis Özel Harekat ekiplerinin karadan yaptığı çalışmalara havadan helikopter ve bir adet İHA ile destek veriliyor.

Yollar kontrol altında

Toparlar Mahallesi kırsalında güvenlik güçlerinin operasyonları devam ederken Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından belli güzergahlarda oluşturulan kontrol noktalarında yol kontrolü yapılıyor. Kontrollerde şüpheli görünen araçlar ve içerisinde bulunanlar tek tek aranıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.