Muğla’da Yılın EN’leri « Hamle Gazetesi

Muğla’da Yılın EN’leri

Bu haber 13 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.939 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Hamle, Muğla’nın tek il gazetesi olarak “kurumsallaşmış” olma özelliğinin de gereği olarak sosyal sorumluluk projelerini ve etkinliklerini de gelenekselleştiriyor.

Bunlardan biri geleneksel “iftar yemekleri”…

Akyaka’da her Ramazan ayında Hamle Hotel’de gerçekleştirilen ve Muğla’nın her yönüyle ele alındığı iftar yemeklerinden başta Tıp Fakültesi olmak üzere pek çok proje çıktı.

İftar yemeklerine bir de “Muğla Sofrası” eklendi.

Muğla Sofrası’nın İftar yemekleri kadar başarılı olduğu söylenemez. Henüz geleneksel denilebilecek bir duruma getirilemedi. Ama gelecektir.

xx        xx        xx

Hamle’nin geleneksel hale gelen, kurumsallaşan en önemli etkinliği “Muğla’da Yılın EN’leri” etkinliği.

Bu etkinlikle 7 yıldır kesintisiz olarak Muğla’da alanında yılın en iyileri Hamle okurları tarafından belirleniyor. Yapılan belirleme kadar yılın en iyilerinin ödüllerini aldığı tören de çok önemli.

Ödül töreninde sağı-solu ile, iş yaşamı, siyaset yaşamı, sosyal-kültürel yaşamı ile, akademik dünyası ile Muğla’nın iki değil, çok yakası bir araya getirilmiş oluyor. Böylelikle çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi de hayata geçiriliyor.

Hamle şimdi de üçüncü kuşak yöneticilerinin ellerinde kültür-sanat etkinliklerine hazırlanıyor.

xx        xx        xx

Hamle bu sene 37. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Bu sene 8’ncisi gerçekleştirilecek olan ödüllendirme kokteylinde Hamle okurları, Hamle dostları ve davetlilerle Hamle’nin kuruluşunu da kutlamış olacağız.

Hamle’de daha ne kadar yazabilirim bilmiyorum. 3 yıl daha yazabilirsem ‘41 kere maşallah’ deme keyfine erişebileceğim.

xx        xx        xx

Muğla’da alanında yılın en iyileri bu sene de 11 dalda yapıldı. Her dalda üç kişi veya kurum yılın en iyisi olarak belirlendi. Hamle okurlarının oyları ile belirleme şöyle gerçekleşti:

Yılın Kamu Kuruluşu: Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü.

Yılın Siyasetçisi: İbrahim Şimşek (CHP İl Genel Meclis Üyesi), Coşkun Tutal (MHP İl Genel Meclis Üyesi), Osman Otgöz (AK Parti İl Genel Meclis Üyesi).

Yılın Belediye Başkanı: Nadi Şenkal (Ula Belediye Başkanı), İdris İspirli (Beldibi Belediye Başkanı), Hasan Karaçelik (Ortaca Belediye Başkanı).

Yılın işadamı: Mustafa Ercan (Ermaş Mermercilik AŞ), Fatih Çerçi (Çerçiler İnşaat Ltd. Şti.), Erdinç Gürsoy (Gürsoy Turizm Ltd. Şti.).

Yılın turizmcisi: Doğan Tugay (Marmaris Liman İşletmeleri AŞ), Netsel Marina AŞ, Hamdi Güvenç (Dalaman ATM).

Yılın Sosyal Kuruluşu: Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Muğla Yörük Obaları Derneği, Gökkuşağı Kadın ve Aile Derneği.

Yılın Meslek İnsanı: Op. Dr. Naki Bulut, Kayber Avcı, Prof. Dr. Erdoğan Gavcar.

Yılın Sivil Toplum Örgütü: Öz Orman İş Sendikası, Muğla Ziraat Odası, Muğla Müzisyenler Derneği.

Yılın Spor Adamı: Muğla Ormanspor Kulübü Basketbol Takımı, Muğlaspor Yıldızlar Okçuluk Takımı, Hasan Berk Kılıç (Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonu).

Yılın Hayırseverleri: Ayser Eren, Muğla Sıtkı Koçman Vakfı, Marmaris Yalı Lions Kulübü.

Yılın Muhtarı: Süleyman Bozüyük (Muslihittin Mah.), Ahmet Çetiner (Kavaklıdere Çamlıyurt Mah. Muhtarı), Mehmet Uzun (Ula Arıcılar Köyü Muhtarı).

xx        xx        xx

Peki, Yılın EN’lerinde dallarında kim kaçıncı oldu?

Onu açıklayamıyorum. Daha doğrusu ben de bilmiyorum.

14 Haziran Cuma günü saat 18.00-20 arasında Akyaka’da Hamle Hotel’de yapılacak Hamle’nin Kuruluş Yıldönümü kokteylinde sizlerle birlikte öğreneceğim.

Tabi Hamle okurları her sene bir de Hamle’nin Özel Ödül sahibini belirliyor. Daha önce TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Genç Bakış Programı yapımcısı ve sunucusu Abbas Güçlü gibi isimler o ödülü aldı.

Bu sene Hamle okurları ve biz yine Türkiye’nin önemli bir ismi ile birlikte olacağız.

Kim mi?

Cuma günü hep birlikte göreceğiz.

Nasıl mı geleceksiniz.

Yer ve zaman belli. Bu yazı da bir “okuntu”… 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.