Muğla’da yangın sezonu öncesi eğitimler başladı

Bu haber 09 Nisan 2019 - 0:49 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde yangın sezonu öncesi orman yangınlarıyla mücadele eden personele yönelik eğitimler başladı.

Metin Karakoç

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde yangın sezonu öncesi eğitimler başladı. Orman Yangınlarıyla mücadelede görev yapacak olan ilk müdahale araçları, arazöz ve su tankeri araç kullanıcıları, yangınla mücadele işçileri, haberleşme memurlarına yönelik eğitim verilecek. Yangı sezonu öncesi son değerlendirmelerin yapılacağı eğitimlerde tüm personel hazır konuma getirilecek. Bu kapsamda ilk olarak Orman İşletme Müdürlükleri emrinde görev yapan İlk Müdahale ve hizmet Aracı operatörlerine yönelik hizmet içi eğitimler Ula‘da başladı.  

Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimler 7 ayrı branşta 9 ayrı grup şeklinde gerçekleştirilecek. Eğitimin açılışına Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öner,   Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet İşçi ve Muğla Orman İşletme Müdür Yardımcısı Beril Öztürk katıldı. Eğitimler OYM Şube Müdürlüğü Mühendisleri İş Güvenliği Uzmanı İsmail Durak ve Hasan Sağlar ile İlk Yardım Uzmanı Cengiz Can tarafından verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.