Muğla’da ulaşıma hanım eli değdi

Bu haber 01 Nisan 2015 - 0:05 'de eklendi ve 630 kez görüntülendi.

mugladaulasimkadin8564496546Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarında görev yapan bayan şoför sayısını 2’ye çıkardı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kadınlara pozitif ayrımcılığın

yapıldığı ve erkek egemen bir sektör olan ulaşımda kadınların daha fazla katılımını sağlamak

amacı ile başlattığı bayan otobüs şoförü uygulamasında vatandaşlardan gelen olumlu geri dönüşler sonucu bayan şoför sayısını arttırıyor. Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde ilk bayan şoförün göreve başlamasından kısa bir süre sonra ikinci bayan şoförde Menteşe Şehir İçi seferlerinde hizmet vermeye başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bayan şoförler ile ilgili çok fazla olumlu geri dönüş aldıklarını söyledi. Kolukısa, “ Bayan şoförlerimiz kurum içi yaptığımız eğitim ve denetim faaliyetlerinde de oldukça başarılı sonuçlar alıyor. Yapıları gereği erkeklerden daha hassas ve dikkatli olan bayan şoförlerimizin sayısını gelen olumlu tepkileri de dikkate alarak arttırılması yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. Otobüs sürmek için gerekli belgelere sahip tüm bayan şoför adaylarımız belediyemize başvuru yapabilirler” dedi.

Bir çocuk annesi olan bayan şoför Hatice Yılmaz yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şoför olarak vatandaşlara hizmet vermekten oldukça memnun olduğunu ve tüm bayan şoför adaylarını yanlarında görmek istediklerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.