Muğla’da Türkçülük günü kutlamaları

Bu haber 04 Mayıs 2014 - 19:45 'de eklendi ve 1.078 kez görüntülendi.

mugladaturkculuk65161651Muğla’da, ‘3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü’ Türk Ocakları Muğla Şubesi tarafından sınırsızlık meydanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Kadir Tamer

Muğla’da, ‘3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü’ Türk Ocakları Muğla Şubesi tarafından sınırsızlık meydanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türk Ocakları Muğla Şubesi tarafından, ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’ etkinlikleri kapsamında sınırsızlık meydanında basın açıklaması düzenlendi.

Törene Türk Ocakları Muğla Şube Başkanı Hulusi Taşkoparan, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile çok sayıda Türk Ocakları Şubesi üyeleri katıldı.

Türk Ocakları Derneği Muğla Şube Başkanı Hulusi Taşkoparan, yaptığı açıklamasında Türk ülkesinin bölünme tehdidi ile karşı karşıya bırakıldığı gibi Türk varlığına karşı tarihte, benzeri görülmemiş bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu belirterek, “Türk düşmanları şunu iyi bilmeliler ki, tarih boyunca Türkler ölmüş-öldürülmüş, katledilmiş soykırıma uğratılmıştır” dedi.

3 Mayıs 1944’de olduğu gibi bugünde Türklüğün hayasızca bir saldırı karşısında olduğunu ifade eden Taşkoparan, “ Bu saldırıya karşı gerekirse, mazide öncü Türk milliyetçilerinin yaptığı gibi canlarımızı-mallarımızı güzümüzü kırpmadan feda etmek de dahil her türlü fedakarlığa hazırız” diye konuştu.

Açıklamasının ardından dernek üyeleri, eski Muğla Kamu Sen Başkanı Muzaffer Bora, Türk Ocakları Derneği Muğla Şubesi kurucularından Halil İbrahim Nizamoğlu ve Hamdi Sadi Özbek’in mezarını ziyaret ettiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.