Muğla’da taciz iddiası

Bu haber 29 Nisan 2019 - 1:19 'de eklendi ve 482 kez görüntülendi.

İzmir Bornova’da 9 yaşındaki Y.K.’yi cinsel istismar suçundan yargılanan ve halen davası devam eden Tuncay Ç. Muğla’da da küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarı iddiası ile gözaltına alındı. İfade işlemlerinin ardından mahkemeye seck edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Merkezi

Menteşe ilçesi Salihpaşalar Mahallesinde küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile Bayır Jandarma Karakol ekipleri tarafından gözaltına alınan 59 yaşındaki T. Ç. Muğla Adliyesine sevk edildi.

Salihpaşalar Mahallesi İlkokulunda bakım ve onarım işlerinde çalıştığı öğrenilen şüphelinin okuldaki küçük yaştaki kız ve erkek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu ihbarının ardından Bayır Jandarma Karakol ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Tuncay Ç.’yi  gözaltına aldı.

Cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen çocukların uzmanların da eşlik ettiği ifadelerinde, 10 yaşındaki Suriye uyruklu (S.J.) isimli kız çocuğuna ‘Seni İzmir’e götüreyim’ diye teklifte bulunduğu, 11 yaşındaki erkek çocuğunun evine gelip gittikçe kendisine cinsel ilişki teklifinde bulunduğu ama herhangi bir şey yapmadığı, 11 yaşındaki bir başka öğrenci ise Tuncay Ç.’nin okulda bir kaç çocuğun ellerini okşadığını gördüğünü belirtti.

Bayır Jandarma ekipleri tarafından karakoldaki işlemleri tamamlanan Tuncay Ç., önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Muğla Adliyesi’ne sevk edildi.

Cinsel istismar davası devam ediyor

Tuncay Ç. İzmir Bornova ilçesinde 9 yaşındaki Yağmur K. isimli kız çocuğunu cinsel istismar iddiası ile gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece kısa bir süre hapis yattıktan sonra serbest kaldığı, İzmir’deki cinsel istismar davasının ise halen İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ettiği öğrenildi.

İlk duruşmaya 3 gün kala kalp krizi geçirdi

İzmir Bornova’da cinsel istimara uğradıktan sonra psikolojik sorunlar yaşayan Yağmur K. ilk duruşmaya 3 gün kala kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Yağmur K., kendisini cinsel istismara maruz bırakan Tuncay Çınar ile karşılaşma korkusuyla ilk duruşmadan üç gün önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Şüpheli Tuncay Ç., ise nöbetçi mahkemede tutuklanmasına karar verilmiş, ancak 40 gün sonra serbest bırakılmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.