Muğla’da soğan yetiştiriciliği çalışmaları

Bu haber 30 Ocak 2014 - 18:58 'de eklendi ve 1.339 kez görüntülendi.

mugladasogan651651Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2013 yılında yazlık ve kışlık soğan yetiştiricilik çalışmalarında başarılı sonuçlar elde edildiği açıklandı.
Haber Merkezi
Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada üreticilere toprak tahlilleri ve tohumları ücretsiz olarak soğan üretiminden 2013 yılında iyi sonuçlar alındığı açıklandı.
Soğan yetiştiriciliğinde alınan başarılı sonuçlar nedeniyle çalışmaların Menteşe ilçesi başta olmak üzere Yatağan, Ula, Marmaris, Milas ve Kavaklıdere ilçelerinde yazlık soğan demonstrasyon çalışmalarının devamına karar verdiği kaydedildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“2014 yılında soğan üreticilerimize kırmızı, beyaz, sarı çeşitlerden oluşan tohumların dağıtımları yapıldı. Yine bu yıl da üreticilerimize ücretsiz toprak tahlili ve imkanlar ölçüsünde gübre desteği sağlandı. 2013 yılında dekardan yaklaşık 4-5 ton ürün alan alınırken mor soğanlarını 1,5-2 TL, beyaz ve sarı soğanlarını ise 0,75-1 TL ücretle satılırken, yaz dönemi soğanların kış dönemine göre oldukça iri oldukları gözlendi.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.