Muğla’da ‘Siyer-i Nebi’ yarışması düzenlendi

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 10:25 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

mugladasiyeri65165165Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli olarak gerçekleştirilen ve Türkiye Genelinde 150 bin liseli gencin katıldığı ‘Siyer-i Nebi’ yarışması Muğla’da da düzenlendi.

Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Muğla Temsilciliği tarafından 1100 liseli gencin katılımıyla Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi, Köyceğiz METEM, Fethiye Anadolu lisesi ve Yatağan İmam Hatip Lisesi’nde olmak üzere toplam 5 merkezde gerçekleştirildi. İrfan Yücel’in ‘Peygamberimizin Hayatı’ adlı kitabının kaynak olarak belirlendiği sınavda öğrenciler ‘Peygamber Efendimizi en iyi öğrenebilmenin gayretini sergiledi.

Yarışmada belirlenen il birincileri, 10 Mayıs’ta yapılacak sınavla Türkiye derecesi elde edebilmek için ikinci bir sınava tabi tutulacak. Dereceye girenlerin ödülleri 31 Mayıs’ta Kocaeli İsmet Paşa Stadyumu’nda düzenleyecek İstanbul’un Fethi Şöleni’nde teslim edilecek. Verilecek ödüller arasında umre, laptop, notebook, tablet, cep telefonu, fotoğraf makinesi, kol saati, kalem seti ve birçok mansiyon yer alıyor.

Gençliğin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetişmesi için çalışan Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada, “Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimiz’in hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili Peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz’ denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.