Muğla’da Siyasetçilerin Etkisi

Bu haber 10 Mart 2015 - 0:39 'de eklendi ve 1.089 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

21 yıldan beri Muğla’dayım. BU demektir ki 4 dönem belediye başkanlığı 5 dönem de milletvekilliği için yapılan seçimlerde Muğla’daymışım. Bu 21 yılda dünya değişti ama Muğla değişmedi.

Lütfen kimse kızmasın. Objektif bir durum değerlendirmesi yapmamız lazım.

Son 20-25 yılın siyasetçilerini gözden geçirin lütfen. Kaç tane isim hatırlıyorsunuz? Ve bu isimlerden hangisinin Muğla’ya katkısı var?

Siz zahmet etmeyin; ben sayayım:

Erman Şahin, Belediye Başkanlığı zamanında Muğla’yı kasaba olmaktan şehir olmaya evriltmiş.

Gene Erman Şahin, 1992’de bakan olmuş ve Muğla’ya üniversiteyi kazandırmıştır.

Seyfi Terzibaşoğlu, TOKİ’yi ve Tıp Fakültesi’ni kazandırmıştır.

Başka?

Ben 21 yıllık hafızamı kontrol ediyorum ediyorum, sadra şifa bir şey bulamıyorum. İnanın kastlı düşünmüyorum; ne varsa ortaya çıksın diye düşünüyor ve yazıyorum. Sizlerin bu listeye işim ve yatırım ekleme imkânınız varsa, lütfen ekleyin ve ak koyun kara koyun meydana çıksın.

Ak Parti 2 milletvekili çıkarıyor hep ama sadece milletvekili çıkarıyor. Muğla’yı ciddiye alıp buraya bir bakanlık falan verse ve bu bakanlık kanalıyla buralara yatırımı akıtsa, oy oranı da yükselecek ama bunu yapmıyor işte.

CHP’li vekiller, görünüşte mazurdurlar. Ne de olsa onların sayısı çok ama muhalefetteler. Fakat modern toplumlarda, iktidarda veya muhalefette olmak pek önemli değildir. Millî iradeyi mecliste yansıtan her vekilin arkasında binler vardır. Vekiller bu binlerin gücünü yansıtmalı meclise ve iktidara. Bunu da göremiyoruz maalesef.

MHP 1 milletvekili ile temsil ediliyor ama MHP’nin gücünü sadece milletvekili ve oy sayısından ibaret olarak görmemek lazım. MHP tabanı, Türkiye’nin en dinamik tabanıdır. Sayısal üstünlükten ziyade, siyasal üstünlüğü olan bir harekettir MHP ve özgül ağırlığı, diğer partilere nazaran çok daha fazladır. MHP işte bu gücünü bile kullanamadı Muğla’da.

Dostlar, milletvekilliği yarışının hızlandığı şu günlerde, Muğla’ya artılar katacak vekiller için kolları sıvayalım. Mesela yeni Erman Şahinlerin çıkmasına gayret edelim. Yoksa 4 sene sonra gene “sen, ben bizim oğlan” kalırız. Bu da çaresizlik demektir. Muğla’yı çaresizliğe teslim etmeyelim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
yasin dikik 10 Mart 2015 / 08:16

sadece menteşe yi baz alarak düşüncelerinizi dile getirmişsiniz hocam muğla nın sahillerinden bir başından öbür sonu türkiyenin en uzun sajhili

günaydın 12 Mart 2015 / 11:34

Bu sorunuzun cevabını Yalım Erez’i, İbrahim Yazıcı’yı (rahmetli), 2 dönem Gürol Ergin’i, Ömer Süha Aldan’ı Muğlaya gönderen Parti genel merkezleri ile Bunları kabul eden partilerin il yönetimlerinin halka vermesi gerekir. Ama nerde o cesaret. Bakalım bu dönem kimler Muğla’yı şereflendirecek bakalım hangi beyinler Muğla’ya gönderilecek