Muğla’da Seçimler Ne Olacak?

Bu haber 14 Haziran 2018 - 2:23 'de eklendi ve 1.210 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, siyaset yapmak güzel bir şey ama tabi siyaseti seviyeli bir şekilde yapabilmek. Şurada yapılacak olan genel seçimlere 10 gün gibi kısa bir süre kalmasına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimi için kırgınlığı görmek gerekir. Tabi görebiliyorsunuz da. Her gitmiş oldukları il ve ilçelerde değişik türde konuşma biçimleri ile birbirlerine ağır bir şekilde itham ediyorlar. Takdiri seçmene bırakılıyor.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere Cumhurbaşkanı adaylığı için Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek her gitmiş oldukları yerde kalabalığı fazlası ile toplayabiliyorlar. Ama söylenen çirkin sözleri ne yapacaksın? Yine takdir seçmenin? Çok sayıda şirketler seçim anketleri yapıyorlar. Ama hiçbiri birine uymuyor. Yani aralarında bir hayli fark var. Cumhurbaşkanı adaylarından Temel Karamollaoğlu yapmış olduğu konuşmalarda mümkün mertebe diğer adaylara pek fazla sataşmıyor. Elbette kendisine göre haklı da, çünkü kendisi Millet İttifakı’nda. Tabi Erdoğan’a da bir şeyler söylemeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı adayları gel gelelim diğer adaylara söylenmedik laf bırakmıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan diğer aday Muharrem İnce ve Meral Akşener için sert konuşmalar yapınca Sayın İnce ve Sayın Akşener’de karşılığını verip siyasetin nabzını değiştiriyorlar.

Sevgili okurlarım, vatandaş Akşener’in haberlerini dinlerken Cumhurbaşkanı adaylarının saatlerce konuşmaları bıktırıyor. Evet, ayın 24’ünde yapılacak olan genel seçimler bir hayli çekişmeli geçiyor, hem de kıran kırana. En önemlisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Muharrem İnce’ye sık sık tenkit etmesi sonrası Muharrem İnce’nin de karşılığını sert bir şekilde vermesi araya bir de Meral Akşener’in girmesi seçimlerin hareketli oluşunu gösteriyor. Ha seçimler ne olur dersiniz, Cumhur İttifakı adayları biz seçimi aldık derken Millet İttifakı adayları ise Muharrem İnce ve Meral Akşener’in haddinden fazla ilgi görmesi üzerine Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayları olarak biz seçimleri çoktan aldık diye konuşabiliyorlar.

İyi Parti’de yoğun çalışmalar yapılırken milletvekili adayı Metin Ergün yoğun bir çalışma içinde olduğu görülüyor. MHP’ye gelince Milletvekili Mehmet Erdoğan var gücü ile çalışıyor. HDP’ye gelince çok sayıda HDP’li seçmen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye oy vereceklerini alenen söylüyorlar.

Sevgili okurlarım, şimdi bırakın da şu Cumhurbaşkanlığı seçimleri Muğla’da seçim havası bir hayli yüksek. Ak Parti’de milletvekili aday adayı sıralamasına giremeyenler partisine küskünlüklerini belirtiyorlar. Hatta Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini söylüyorlar ama il ve ilçe teşkilatları çalışmalarına devam ediyorlar.

Sevgili okurlarım, CHP’ye gelince önceki yazımda da yazdığım gibi sıra milletvekili adayı Mürsel Alban’a tepkiler vardı. Bu tepkiler bir nebze de olsa azaldı diyebilirim. Tabi Ak Parti gibi CHP İl ve İlçe teşkilatları gibi gece gündüz çalışmalarına devam ediyorlar. İyi Parti’ye gelince daha rahat çalışma içindeler. Sadece Muğla’nın tanınmış siması Zekai Alper’e yapılan entrika oyunu da unutulmuyor. Sayın Alper’e milletvekili sıralamasında sen şu sıradasın deyip sıradan silinip gitmesi işte bu da ayrı bir ayıp.

Sevgili okurlarım, Muğla’da bilindiği üzere yapılacak olan bu genel seçimlerde yedi Milletvekili çıkacak. Ama hangi partinin kaç milletvekili çıkaracağı tahmin edilemiyor. Altı olan milletvekilliği yediye çıkarılmıştı ya yedinci milletvekilliğine yön olarak CHP lehine göstermekte. Nedeni de iktidar partisinin yıpranması gösterilmekte. Hele Salı günü Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yapmış olduğu miting Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu mitingden kat kat fazla olduğu görüldü. Şimdiye kadar Muğla tarihinde böylesine kalabalık bir miting olmadığı söyleniyor. Bilhassa Muğla basını ve ulusal basın tarafından kalabalığın yer verilmesi gösterilmekte sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.