Muğla’da santraller ısınıyor « Hamle Gazetesi

Muğla’da santraller ısınıyor

Bu haber 24 Kasım 2013 - 20:10 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.

santrallerisiinyor121354613223Muğla’da faaliyette olan Yeniköy ve Kemerköy (Gökova) Termik Santralleri ve Liman Sahası ile Yatağan Termik Santrali ve kömür sahaları ile Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirilmesi için hafta sonunda ihale ilanı yayınlandı. İhale ilanına Yatağan’da termik ve maden işçileri tepki gösterdi.
Özcan Özgür
Muğla’da faaliyette olan Yeniköy ve Kemerköy (Gökova) Termik Santralleri ve Liman Sahası ile Yatağan Termik Santrali ve kömür sahaları ile Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirilmesi için hafta sonunda ihale ilanı yayınlandı. İhale ilanına Yatağan’da termik ve maden işçileri tepki gösterdi.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde ihale ilanının yayınlanması üzerine harekete geçen Maden-İş ve Tes-İş Sendikası Yatağan şubeleri üyesi 500’e yakın işçi, Yatağan Termik Santrali önünde toplanarak eylem yaptı. Santral önünde toplanan işçilere seslenen Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hükümetle görüşme talebinde bulunduk, Ankara’da milletvekilimiz ile görüştük. Yatağan’da partilerin ilçe başkanları görüştük. Muğla milletvekilimiz Gurup Başkan Vekilleri ile görüşebilmemiz için girişimde bulundular. Ancak orada grup başkan vekilleri ile görüştürülmedik. Hep anlayış gösterdik, hep uzlaşmadan yana olduk, hep diyalog kanallarını sonuna kadar kullanalım diye çaba sarf ettik. Özelleştirmeye karşı direnişimizin mutfak tarafından ciddi anlamda savaşlar yaşadık, ama bunları sizlere hiç yansıtmadık. Çünkü biz meşru yollardan bütün kanalları kullanalım, kamuoyunun önünde haklı olalım, bütün işçileri bütünleştirici eylemlere imza atalım, işçiyi ayrıştıran tavırlar göstermeyelim, efendilik bizde kalsın dedik, hep sabırlı davrandık. Bundan sonra olacaklardan biz sorumlu olmayız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.