Muğla’da sağlık turizmi

Bu haber 08 Haziran 2015 - 22:33 'de eklendi ve 1.996 kez görüntülendi.

SAGLİKMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu Tıp Fakültesi’nin yanında Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin de kurulmasını oy birliği ile kabul etti. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, “Rektörümüzün gayretleriyle ‘Sağlık Kampüsü’ne sahip oluyoruz.” derken, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Senatomuzun aldığı karar ile birlikte Muğla’da sağlık turizminin de temellerinin atıldığını söyleyebiliriz” dedi.

Özcan Özgür

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosu Tıp Fakültesi’nin yanında Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin de kurulmasını oy birliği ile kabul etti. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, “Rektörümüzün gayretleriyle ‘Sağlık Kampüsü’ne sahip oluyoruz.” derken, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Senatomuzun aldığı karar ile birlikte Muğla’da sağlık turizminin de temellerinin atıldığını söyleyebiliriz.” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesine 3 Fakülte ve bir de 4 yıllık Yüksekokul açılması ile ilgili kararın hafta sonunda Bakanlar Kurulu’ndan çıkmasının ardından bir sevindirici karar da Üniversite Senatosu’ndan çıktı.

Muğla’nın Fethiye, Milas ve Seydikemer ilçelerinde yeni fakülteler kurulması ile ilgili YÖK’ün karar verip Bakanlar Kurulu’nda 24 Mayıs 2015 tarih ve 2015/7723 sayısı kararname ile onayladığı kararda Menteşe’deki Sağlık Yüksek Okulu kapatılarak yerine Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulması yer aldı.

Böylelikle Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi yanında şimdi de üniversitenin Eczacılık ve Dişçilik Fakültelerine sahip olacağını belirten Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan “Rektörümüz Sayın Harmandar’ın çabaları sonucu üniversitemiz sağlık alanında çok önemli gelişmeler kaydediyor. Tıp Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemizin yanında Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile önümüzdeki 10 yılda sağlık alanında öne çıkan üniversiteler içinde rahatlıkla yer alabiliriz.” dedi.

Muğla’da sağlık turizmi

Tıp Fakültesi ve Hastanesi kuruluşlarında geçmişte ciddi aksilikler çıktığını ve bu yüzden bu hizmetlere kavuşulmasında zaman kaybı yaşandığını belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Sağlık alanında yeni atılımlar yaparak bu kaybı kapatmak gayreti içindeyiz. Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile birlikte Senatomuzun verdiği kararla artık üniversitemizde bir sağlık kampüsünden söz edebiliriz.” diyerek şöyle devam etti:
“Senatomuzun Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri kuruluşu ile ilgili aldığı kararı YÖK’e göndereceğiz. YÖK’ün onaylaması halinde Bakanlar Kurulu’ndan da karar çıkar çıkmaz bu iki fakültenin açılışı için kollarımızı sıvayacağız. Tıp Fakültesi Morfoloji binamız tamamlanmak üzere. Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi inşaatında da bir aksama yok. Hedefimiz sadece Muğlalı hemşerilerimizi Aydın’a, İzmir’e gitmekten kurtarmak değil. Zaten önemli ölçüde, o gidişler azaldı. Hedefimiz komşu Yunan Adalarına da sağlık hizmeti vermek ve Muğla’da sağlık turizmini öne çıkarmak. İnşallah Geriatri ve Onkoloji köylerimiz de olacak ve Dünya’nın sağlıkta iyiliğini Muğla sağlayacak. Hedefimiz budur.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.