Muğla’da Öğretmenler Günü kutlaması « Hamle Gazetesi

Muğla’da Öğretmenler Günü kutlaması

Bu haber 26 Kasım 2013 - 1:29 'de eklendi ve 1.223 kez görüntülendi.

ogretmenlergunu1231541651231324 Kasım Öğretmenler günü töreninde konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, öğretmen’in bir cümleden ibaret olmadığını, vatan gibi, bayrak gibi anne gibi genel bir kavram olduğunu söyledi.
Haber Merkezi
Muğla’da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ın Vali Mustafa Hakan Güvencer’e ziyareti ile başladı. Atatürk anıtına çelenk koyan Milli Eğitim camiası, ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törende protokol üyeleri bir araya geldi. Törene Vali Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Başöğretmen Atatürk’ün “Bir millet, savaş meydanlarında ne kadar zaferler elde ederse etsin, o zaferin yaşayacak neticeler vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür” sözlerini hatırlatarak öğretmenlere seslendi. Çınar, “Mutlaka hayalleriniz olsun. Mutlaka hedefleriniz olsun. Umudunuzu, azminizi, cesaretinizi bir an olsun kaybetmeyin. Şikâyet etmek yerine karanlığa bir mum yakmak sizlerin ellerinde. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne Türkiye’yi taşıyacak olan sizlersiniz. Ben sizlere yürekten inanıyor ve güveniyorum. Bu aziz millet de size güveniyor ve inanıyor.
Görevleri başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle anarken, dünyanın en saygın ve en güzel mesleklerinden birini icra eden tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlar, hepinize en kalbi duygularımla sevgilerimi ve saygılarımı sunarım” dedi.
Törende konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer böylesine özel bir günde öğretmenleri birkaç cümle ile anmanın mümkün olmadığını söyledi. Vali Güvençer konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Elleri öpülesi öğretmenlerimiz kutsal bir görev yapıyorlar. Böylesine özel bir günde ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan, bayrağımızı dalgalandıran öğretmenlerimizi anmadan geçemeyiz. Görevleri esnasında şehit düşen, hatıraları ülkemizin dört bir yanında ümit çiçekleri yeşerten öğretmenlerimizi de buradan yâd ediyorum. Öğretmen sadece bir cümleden ibaret değildir. Öğretmenlik anne gibi, vatan gibi, bayrak gibi genel bir kavramdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e önce Başkomutanlık, ardından TBMM kararı ile Başöğretmenlik unvanı verildi. Siz öğretmenlerimiz de şu anda Başöğretmenin yolunda öğrencilerinizin birer komutanısınız. Bu özel günde görevleri esnasında şehit düşen öğretmenlerimizi Allah’tan rahmet, emekliliklerini yaşayan öğretmenlerimize uzun ömürler, görevleri başında olan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum.”
Konuşmaların ardından emekli öğretmenler adına Mustafa Urbey, genç öğretmenler adına Ömer Türkmen bir konuşma yaptı. Daha sonra yeni öğretmenler salonda toplu halde yemin ederken, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Vali Güvençer tarafından verildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il genelinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren birinci Merkez Dumlupınar İlkokulu’ndan Ayşe Zeynep Serçe, ikinci Özel Yönelt İlkokulu’ndan Ela Şahin ve üçüncü olan Yatağan Atatürk İlkokulu’ndan Nuray Uysal’ın ödüllerini Garnizon komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, verdi. Öğretmen konulu şiir yarışmasında dereceye giren birinci Ula İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mücahit Yalçın, ikinci Dalaman Karaçalı Ortaokulu’ndan Ayça Vaiz ve üçüncü Özel Fethiye Ortaokulu’ndan Hande Özgün’ün ödülünü Belediye Başkanı Osman Gürün verdi. Kompozisyon yarışmasında dereceye giren birinci Fethiye Anadolu Lisesi’nden Burak Bahadır Akın, ikinci Köyceğiz Anadolu Lisesi’nden Uğur Tuncer ve üçüncü Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Elif Şeyma Çetin’in ödüllerini de Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş verdi. Törende ayrıca, Öğretmenler arası anı yazma yarışmasında ise Marmaris Turunç Saadet Zeki Ünsal İlkokulu öğretmeni Berrin Molvalı birinci, Fethiye Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nden Kezban Suroğlu ikinci, Emirbeyazıt İlkokulu öğretmeni Belgin Yıldız üçüncü oldu.
Tören sonunda Vali Güvençer ve protokol üyeleri 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına açılan resim sergisini gezdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.