Muğla’da MHP’ye Ne Oldu Böyle?

Bu haber 02 Temmuz 2018 - 1:32 'de eklendi ve 921 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, MHP Muğla’da 24 Haziran seçimlerinde bir varlık gösteremedi Tahmin ettiği oydan az alıp mevcut Milletvekili Mehmet Erdoğan’ı Ankara’ya gönderemedi. Şimdi bazı okurlarım bana kızacak ama doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler ya doğru yani MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gerçekleşen seçimlerden 4-5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağza alınamayacak konuşmalar yaptı. Bu haykırışını günlerce sürdürdü. Bu durum karşısında MHP’li seçmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu tür konuşma yapmasını benimsedi ve takdir etti. Ancak aradan geçen 15 gün sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli bir ağız değiştirip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a onure edici konuşmalar yapması MHP seçmenini kızdırdı ve üzdü. O nedenle Muğla’da olduğu gibi Türkiye genelinde de partilileri tarafından tepki gördü.

Sevgili okurlarım, hele hele son 2 ay içinde Sayın Bahçeli Sayın Erdoğan’a o kadar güzel sözcüklerle onure etmeyi çalışıyordu. MHP seçmeni de acaba ne oldu da bizim genel başkanımız Devlet Bahçeli’yi bir U dönüşü yaptı diye tepkiler büyüdü. Hala anlaşılmış değil. Sayın Bahçeli’nin Sayın Erdoğan’a bu kadar ağız dolusu sözler söylemesinin ardından ani bir değişiklik yapmasının nedeni bir türlü anlayamadık diye çok sayıda Muğlalı MHP seçmeni vardı. MHP içinde de Sayın Bahçeli’ye tepkilerin büyük olduğu görüldü. İşte o nedenle Muğla ve ilçelerinde Milletvekili çıkaramamasının nedeninin bu tutarsızlık olduğu söyleniyor.

Sevgili okurlarım, bende bir türlü anlamış değilim Sayın Bahçeli’nin ani bir atak yapıp dün söylediğimi unutup bugün ne dediğime bakın. Bu türde konuşma yapmasını? İşte o nedenle diyorum ki Muğla MHP’si MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Muğla ve genelinde oy alamamasının altındaki tutarsız konuşmalar olduğu partililer tarafından hala dile getirilmekte. Ha şimdi ne olacak derseniz onu da kısaca anlatmaya çalışayım bundan sonra Ak Parti MHP’siz, MHP’de Ak Partisiz tek başlarına bir iş yapamayacaklar. Ancak MHP kilit parti durumuna geldiği için MHP’nin birçok isteğini yerine geleceğine inanıyorum. Bu tür konuşmaları da birçok MHP’li de söyleyebiliyor. Yani kurulacak kabine MHP’siz olamaz? Her şey ülkemizin düzlüğe çıkması temennisiyle. Verilen vaatlerden sonra MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli Ak Parti’ye yani Cumhurbaşkanı’na diz mi çöktü yoksa puan mı topladı onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz sevgili okurlarım.

Not: Dost canlısı insan rahmetli Halil İbrahim Nizamoğlu’nun eşi Fatmagül Nizamoğlu’nun vefatını üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayım. Fatmagül Nizamoğlu’na Allah’tan rahmet dilerken, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Şeref ŞEN 03 Temmuz 2018 / 12:25

MHP nin Muğla’daki oy kaybının sebebi sizin iddialarınız olsaydı, MHP sadece Muğla’da değil tüm Türkiye’de oy kaybetmesi gerekirdi.