Muğla’da kepçeli eğitim

Bu haber 26 Kasım 2013 - 18:23 'de eklendi ve 1.043 kez görüntülendi.

yagmurfelcetti21324165413213132Muğla’da üç günden bu yana etkili olan sağanak yağış değil, sağanak yağışa karşı önlem almayanlar vatandaşı isyan ettirdi. Türkiye’deki taşımalı eğitime inat, Muğla da ‘kepçeli eğitim’ başladı. Üniversite yerleşkesine giremeyen öğrencilerin imdadına kepçe yetişti.
Haber Merkezi
Muğla’da üç günden bu yana etkili olan sağanak yağış değil, sağanak yağışa karşı önlem almayanlar vatandaşı isyan ettirdi. Türkiye’deki taşımalı eğitime inat, Muğla da ‘kepçeli eğitim’ başladı. Üniversitede yerleşkesine giremeyen öğrencilerin imdadına kepçe yetişti.
Üniversite yerleşkesine giremeyen öğrencilerin imdadına kepçe yetişti. 3 günden bu yana Muğla’yı etkisine altına alan şiddetli yağış Kötekli Mahallesi ile Emirbeyazıt ve Muslihittin Mahallerinin ovaya yakın bölümlerinde ev ve iş yerlerinin bodrumları yine sular altında kalmasına neden oldu. Şiddetli yağmur sularından bu defa Kireç Sanayi karşısında yapılan konutlar da nasibini aldı.
Şehir merkezinde cadde ve sokaklar dereye dönüşürken, kaldırımlarda yürüyenler yağmurdan ıslanmak yetmiyor gibi bir de motorlu araçların tekerleklerinin sıçrattığı sularla duş almışa döndüler.
Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre son 24 saatte metrekareye 65 kilogram yağış düştü. Zaman zaman şiddetini arttıran sağanak yağış kent merkezi başta olmak üzere özellikle üniversite öğrencilerinin yaşadığı Kötekli Mahallesi’nde yaşamı zorlaştırdı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinin bulunduğu Kötekli Mahallesinde öğrenciler su ile dolan yollarda yürümek için adeta cambazlık yaptılar. Yağmur suları ile donan sokaklarda yolun karşısına geçemeyen öğrencilerin yardımına iş makineleri ve kepçeler yetişti. Bazı öğrencilerin yolun karşısına ıslanmadan geçmek için ayaklarına naylon poşetler geçirip, ağzını bağladıkları gözlendi.
Dağdan gelen yağmur suyu ve çamur nedeniyle kapanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin giriş kapısı, kepçe yardımıyla temizlenerek açıldı. Yağış nedeniyle trafik ekipleri de kavşaklarda sürücüleri uyararak, ulaşımı kontrollü olarak sağladılar.
Vatandaşlar tepki gösterdi
Özellikle Kötekli mahallesinde bulunan çok sayıda evin bodrum katlarına sular içinde kalması vatandaşların büyük tepkisini çekti. Her yağmurda aynı çileyi yaşadıklarını söyleyen Kötekli Mahallesi sakinleri, “Her yağmurda evlerimizi su basıyor, her yağmurda bu çileyi çekiyoruz. Neden yetkililer gereken önlemi almıyorlar anlamıyoruz. Yağışlı havalarda yollarımızın hali ortada. Birde evlerimizi su basıyor. Eşyalarımız sular içerisinde. Bir an önce önlemler alınmalı” diyerek yaşadıklarına isyan ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Zeytin Dalı 27 Kasım 2013 / 10:48

Diren Muğla(!). Yine, Yeniden Chp’ye oy verirsiniz inşallah(!) 40 senedir çile çek, lafla gemileri yürüt ama iş icraata geldiği zaman kimse yok. Muğla artık “küçük olsun benim olsun” mantığından kurtulması lazım. Büyükşehir olmuşsun, ama kendin küçük kalmışsın. Yazık Muğla’ya… Ama olacaklar belli “Martta seçimler bitecek yine Chp kazanacak, yine her yağmurda, her olumsuzlukta aynı şeyler yaşanacak, konuşulacak ve aynı eleştiriler yapılacak vs.” Gerçekten Muğla’yı düşünen ve bir şeyler yapmak isteyenler varsa fırsat ve değişim treni gelmiştir, bu treni kaçırma Büyük MUĞLA…