Muğla’da Kendisini Sevdirmesini Bilen Vali

Bu haber 19 Mart 2014 - 21:03 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Bugün Muğla Valisi Sayın M.Hakan Güvençer ile ilgili kısa bir konuyu dile getirmek istiyorum. Sayın Güvençer ile kısa bir süre önce makamında güzel bir söyleşimiz olmuştu. Yapılan bu görüşmede Muğla adına kısa bir sürede büyük hizmetleri olduğunu ve vatandaşların beğenisini topladığını Muğla halkı tarafından sevilen ve sayılan bir Vali olduğunu dile getiren bir yazım olmuştu. Muğla Valisi Sayın Güvençer ile yapmış olduğumuz görüşmede tam bir devlet adamı görünümünde olmanın haricinde o yüzündeki gülücükler ve tebessümler hala gözümün önünde olduğunu belirtir o nedenle de yine Sayın Valimizle ilgili kısada olsa bir şeyler yazmak istedim.

Güvençer, makamında oturan biri değil de halkla iç içe olan bir Vali olarak görülüyor ve biliniyor. Nedenlerini şöyle sıralayabilirim. Her fırsatta Muğla’nın İlçeleri başta olmak üzere köy gezilerini de devamlı sürdüren Sayın Valimiz gitmiş olduğu her yerde de ilginin en büyüğünü gördüğü alenen görülmekte. Vali Bey gitmiş olduğu köy gezilerinde vatandaşların derdini uzunca bir süre dinleyip dertlerini derman olmaya çalışıyor. Tabi hal böyle olunca köylü vatandaşlarımız biz şimdiye kadar böyle sizin gibi babacan Vali görmedik diyebiliyorlarmış.

Köylülerde böylesine kendilerine ilgilenen Valiye de ilginin ve saygının en büyüğünü gösteriyorlarmış. Nedenleri de var tabi. Spor dalında her daldaki oyuncuları ilgilenmesi ve mükâfatlandırması da buna benzer neler neler. Çocuk Esirgeme Kurumuna gidip yakinen ilgilenmesi. İşte Valimiz böyle bir Vali. Muğla’da Valilik görevlerini başarıyla sürdüren geçmiş dönemlerin Valileri de özverili ve çalışkan Valiler olarak bilinir ve tanınırlardı.

Çünkü bende geçmiş yıllarda ilimizde Valilik görevinde bulunan değerli Valilerimize yakinen tanıyan bir gazeteciyim. Hala daha yurdun değişik yerlerinde görev yapmaktalar ve görüşmelerimizi de sürdürmekteyiz. Ama Muğla’mıza geçtiğimiz yıl atanan Vali M.Hakan Güvençer kısa bir süre içinde yapmış oldukları başarıları da hala göz önündedir.

Sayın Vali ilimizde turizmin daha güzel gelişmesi için elinden gelen tüm olanakları değerlendirmekte. Daire amirleri ile sıkça toplantılar yapıp aksayan işleri tamamlatmakta. Siyasi parti yöneticileri sivil toplum örgütleri yöneticileri basın mensupları il organizeli bir çalışma içinde olup eşit seviyede birlikte olmaya çalışan bir Vali görünümünde ve yaklaşımında olduğu her kesim tarafından bilinmekte. Bu da Muğla adına ayrı bir güzellik.

Muğla’ya geldiği günden bu yana aile eşrafını bir tarafa bırakıp gecesini gündüzünü Muğla adına adayan Vali M.Hakan Güvençer nasıl oldu da bu kadar sevilip sayıldı diye söyleyebilirsiniz. Anlatmaya gerek yok. Çünkü yazımın içinde tüm güzellikleri anlatmaya çalıştım. Muğla’nın sevilen ve sayılan Valisi M.Hakan Güvençer için.

Yine ayrıca Sayın Valimizin giyimi kuşamı ailesine olan düşkünlüğü de çok yakınları tarafından da dile getirilmekte. Son söz olarak Evet Muğla Valisini kavuştu. Önceden de anlattığım gibi diğer Valilerimizin de hakkını yememek gerekir. Tüm güzellikler onlarda da vardı. Ancak bugünün Valisi Sayın M.Hakan GÜVENCER’ DE ayrı bir güzellik var. O da köylerin tenha köşelerine gidip köylü yaşlı kadınların elini öpüp gönüllerini alıp ben sizin Valiniz değil bir evladınızım diye konuşması oluyormuş. E biz ne söyleyelim. Allah Valimiz Sayın M.Hakan GÜVENCER’e Muğla’mızda uzun yıllar kalmasını eylesin değil mi Sayın Valim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.