Muğla’da Kan Bağışı Oranı Düştü

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 18:47 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

kan1615651516651Muğla Kızılay Kan Merkezi, yaz döneminde kan bağışı oranlarında ciddi bir azalma olduğunu bildirdi. Azalan bağış sayısını arttırmak amacıyla harekete geçen Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağış Otobüsü ile yollara düştü.

Hafize Ataseven

Muğla Kızılay Kan Merkezi, yaz döneminde kan bağışı oranlarında ciddi bir azalma olduğunu bildirdi. Azalan bağış sayısını arttırmak amacıyla harekete geçen Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağış Otobüsü ile yollara düştü.

Kan bağışında bulanmak isteyen ancak kan merkezine gidemeyen vatandaşlar için harekete geçen Kızılay Kan Bağış Otobüsü, gönüllülerden bağış toplayacak. Kan bağışının önemini anlatmak ve aynı zamanda bağış toplamak için oluşturulan proje kapsamında, 6 Ağustos 2015 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda 14.30- 24.00 saatleri arasında kan bağışı yapılabilecek.

Kampanya için özel olarak tasarlanan bağış otobüsünde aynı anda 4 kişinin bağışta bulunabileceği tüm ekipmanlar hazır bulunuyor. Gerçekleştirilecek kampanya ile çok sayıda bağışçıya ulaşılması ve azalan kan stoklarının arttırılması hedefleniyor.

Kan bağışında bulunmak isteyen duyarlı vatandaşların, Perşembe günü 14.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunacak Kızılay Kan Bağış Otobüsü’ ne uğramaları büyük önem taşımakta.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.