Muğla’da Gönül Elçileri Ormanı

Bu haber 07 Nisan 2013 - 19:42 'de eklendi ve 1.043 kez görüntülendi.

gonulelcileriormani1322165Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in başkanlığında 81 ilde başlatılan ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında, Muğla’da Bin 350 gönül elçisi Muğla- Denizli karayolu üzerinde Gönül Elçileri Ormanı’na fidan dikti.
Haber Merkezi
Muğla Vali Fatih Şahin’in eşi Ayşe Şahin başkanlığında 21 Aralık tarihinden bu yana Muğla Merkez ve ilçelerinde ‘Görül Elçiliği’ projesinin tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtımlarda bin 350 aile gönül elçisi oldu.
Vali Fatih Şahin’in eşi Ayşe Şahin, Vali Yardımcısı Mestan Yayman ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ‘Gönül Elçileri’ ve ‘Koruyucu Aile’ projeleri tanıtım çalışmalarını sürdürürken, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Muğla- Denizli karayolu üzerinde tahsis edilen ‘Gönül Elçileri Hatıra Ormanı’ alanına fidan dikildi.
Fidan dikim törenine Vali Fatih Şahin ve eşi Ayşe Şahin ile gönül elçileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, “Bugüne kadar ‘Gönül Elçileri’ ve ‘Koruyucu Aile’ projesi ile ilgili 41 toplantı yaptık. 10 yılda 9 koruyucu aile ve 10 çocuk koruyucu aile olurken, 3 ayda 7 koruyucu aile tarafından 10 çocuk koruma altına alındı.” dedi.
Vali Fatih Şahin ise, Türk örf ve adetlerinde düşene el uzatmanın, fakirler ile ilgilenmenin hem dinimizce, hem de geleneklerimizde var olan bir özellik olduğunu belirterek, “Bu tür faaliyetler bizim insan olduğumuzu hatırlatan etkinliklerdir. Gönül elçileri ve koruyucu aile projeleri ile dikkatleri insanlarımızın üzerine çekerek toplumumuzda korunmaya muhtaç çocuklarımızı aile sevgisi ve ev sıcaklığı yaşatmak hepimizin görevi.” diye kaydetti.
Konuşmaların ardından 3 aydır devam eden Gönül Elçileri ve Koruyucu aile Projesi kapsamında gönül elçisi olan bin 350 gönüllü tarafında fidanlar dikildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.