Muğla’da FETÖ operasyonu « Hamle Gazetesi

Muğla’da FETÖ operasyonu

Bu haber 08 Ocak 2019 - 23:25 'de eklendi ve 1.613 kez görüntülendi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 4’ü muvazzaf asker toplam 6 kişi gözaltına alındı.

Muhittin Direk

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 4’ü muvazzaf asker toplam 6 kişi gözaltına alındı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve By-lock kullanıcısı olduğu iddia edilen zanlılardan birinin bir dönem Ak Parti Muğla İl Başkanlığı basın birimi çalışanlardan biri olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Bu kişinin adli sicil kaydı temiz olduğu için işe başladı. Yaklaşık 3 ay önce Ankara’da yürütülen bir soruşturmada bu kişinin FETÖ/PDY ile isminin geçtiği ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisinin gelmesi üzerine görevine son vererek parti ile ilişiğini kestik” dedi.

6 kişi gözaltına alındı

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda Muğla İl Jandarma, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları emrinde görevli 4 muvazzaf askeri personel ile sivil 2 Bylock kullanıcısı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada 4 muvazzaf asker ile 2 Bylock kullanıcısı gözaltına alındı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan ve Bylouck kullanıcısı oldukları iddia edilen iki sivilden birinin bir dönem Ak Parti Muğla İl Başkanlığı basın biriminde fotoğrafçı olarak çalışanlardan biri olduğu ortaya çıktı

Konu ile ilgili olarak bir açılama yapan Kadem Mete, “Gözaltına alınan zanlılardan biri daha önceden partimize iş başvurusunda bulunmuş. Başvurusunda TRT’de çalıştığı yönünde bilgi vermiş. Yapılan görüşmelerinin ardından kendisinden savcılıktan adli sicil kaydı istenildi. Bu kişinin adli sicil kaydı temiz olduğu için işe başladı. Yaklaşık 3 ay önce Ankara’da yürütülen bir soruşturmada bu kişinin FETÖ/PDY ile isminin geçtiği ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisinin gelmesi üzerine görevine son vererek parti ile ilişiğini kestik” dedi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlıların ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzere mahkemeye sevk edilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.