Muğla’da evlilik öncesi eğitime büyük ilgi

Bu haber 04 Nisan 2014 - 20:00 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.

evlilikoncesiegitim65165615Muğla’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘evlilik öncesi eğitim’ seminerleri büyük ilgi görüyor.

Haber Merkezi

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitimlerine ilgi her geçen gün artıyor. Mart Ayı içinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulundaki öğrencilere ve İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapman er ve erbaşlara “Evlilik Öncesi Eğitim” verildi. Yapılan iki eğitim programına yoğun ilgi gösterilirdi.

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, “Evlilik uyumunda eşlerin evlilik öncesi eğitim alınmasının sonradan çıkacak problemlerin önlenmesi noktasında etkin olduğu tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Bu düşünceden hareketle evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi ve toplumsal farkındalık sağlanması önemlidir. Evlilik her şeyden önce fedakârlık sevgi sadakat ve anlayıştan başlar. Evlilik öncesi eğitim programı da Aile eğitim programı da yeni evlenecek çiftlere yol gösterici olmaları açısından çok önemlidir” dedi.

Eğitimler Psikolog Semra Karaağaçlı, Dr. Hasan Akpınar ve İl Müdür Yardımcısı Vedat Tunç tarafından veriliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.