Muğla’da CHP Varmış!

Bu haber 14 Ekim 2015 - 0:30 'de eklendi ve 1.367 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

1 Kasım Tekrar Genel Seçimi için bir bakıma Kurban Bayramı’nda start verildiği söylenebilir…

Hastanede Hamle Gazetesi’nden takip ediyorum. Ortalıkta neredeyse AK Parti Milletvekili Adayı Nihat Öztürk dışında kimse yok. Hatta Hasan Özyer bile… (!) Nihat Öztürk iyi asılıyor…

Sanki Bodrum’u da üs tutmuş duruma. Bodrum’u sel felaketinin ardından iyi takip ediyor. Sanki çoktan seçilmiş. Bodrum ise MHP’nin 2. Sıra adayı Asım Başaran’ın evi…

Öztürk adeta “Hasan Özyer Sakar’ın altının, ben de üstünün vekiliyim.” mesajı veriyor. Hatta Bodrum’un vekili… Yerseniz!

 

xx           xx           xx

AK Parti Milletvekili Adayı Öztürk Bodrum’da sel felaketinin ardından yaptığı açıklamalardan birinde şöyle demiş:

“Sel felaketinin ardından devletin kurumları Bodrum’da üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Başta Valimiz Amir Çiçek olmak üzere yetkililer bölgede yaptıkları incelemeleri ilgili bakanlıklarla paylaştılar. Ben ve arkadaşlarım afetten etkilenen vatandaşlarla görüştük ve sorunlarını dinledik. Afet yardımı Bodrum Kaymakamlığının hesabına yatırıldı. Ankara’da yapılan toplantıda Sayın Başbakanımıza sel felaketi ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda bilgi verdik.”

Görüldüğü gibi karşımızda bir milletvekili profili duruyor. Ötekileri ne yapıyor!

İnsan ister istemez kaymakamlığın hesabına hangi kaynaktan ne kadar ve nerede, nasıl kullanılmak üzere para yatırıldığını da merak ediyor.

Bu merakımızın giderilmesini de sağlayan olur herhalde…

 

xx           xx           xx

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Öztürk, Bodrum merkezli olarak bir bakıyorsunuz Milas’ta, bir bakıyorsunuz Yatağan’da, bir bakıyorsunuz Köyceğiz’de, Fethiye’de, il merkezinde… Nereden çıkacağı belli olmuyor. Ama hep Bodrum’da…

Öztürk yine Bodrum’da beraberinde Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve eski 2. İl Başkanı Kadri Emrağ olduğu halde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaretinde şöyle demiş:

“Ben Nihat Öztürk olarak geldiğim yeri, birlikte görev yaptığım teşkilat mensuplarımızı ve desteklerini her zaman hissettiğim Muğlalı hemşerilerimi asla unutmayacağım.”

İnsana tuhaf geliyor… Sanki Nihat Öztürk Muğla’ya veda ediyor!

Ardından gelen sözleri ise ne demek istediğini açıklıyor. Şöyle devam ediyor:

“1 Kasım’da meclise gittiğimde sizlere hizmet eden bir milletvekili olacağıma söz veriyorum. Ben Muğla’da yaşayan aşını ekmeğini Muğla’dan kazanan tüm vatandaşlarıma hizmet için yola çıktım. Sandığa çocuklarımızın huzur içinde yaşadığı bir Türkiye için sahip çıkacağız.”

İnşallah!

 

xx           xx           xx

Sözcü Gazetesi başta olmak üzere bazı basın yayın organları ve sosyal medyada Nihat Öztürk ile ilgili yer alan iddiaları biliyorsunuz. Bu konularla ilgili aydınlatıcı, yeni bir açıklaması olur mu diye bekliyordum, Öztürk yine Bodrum’dan ses verdi.

Bodrum’da, noterde çekilmiş fotoğrafların da yer aldığı haber de AK Parti Milletvekili Adayı Nihat Öztürk şöyle demiş:

“Basında ve sosyal medyada hakkımda yer alan asılsız iftira ve iddialarla ilgili hukuki süreci başlatmak üzere Bodrum’da, noterde avukatlarıma gerekli yetkileri verdim. Şahsım ve ailem hakkında asılsız iftira ve iddiaları gündeme getirenler yargı da hesap verecekler.”

Bu haber Hamle’de yayınlanalı çok oldu. Muhtemelen bugüne kadar avukatlar söz konusu davayı açmışlardır. Ama nedense bu konuda gazetelerde bir haber göremedik.

Öztürk ile ilgili aynı iddialar, gerek partisinin son il kongresi sürecinde, gerekse 7 Haziran Genel Seçimi sürecinde de gündeme getirilmişti. Keşke Öztürk sözünü ettiği hakkı olan davaları o günlerde açmış olsaydı… Bu kadar ağıza sakız olmazdı…

Şimdi açacağını söylediği belki de açtığı dava veya davalar ise biraz geç kalmış oldu… 1 Kasım Seçimi’nden önce sonuçlanmaz…(!)

 

xx           xx           xx

AK Parti’de Milletvekili Hasan Özyer ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Elvan Göçer’de kendilerine göre çalışıyor. Hamle Gazetesi’nde önceki gün Hüseyin Kocabıyık’ın haberiyle milletvekili adayı Öztürk’ün Yatağan’da partisinin ilçe merkezi ve sendikaları ziyaret ettiğini öğrenirken, milletvekili Özyer’in Fethiye’de üniversite sözü verdiğini öğrendik.

Milletvekili Adayı Öztürk’ün geçtiğimiz pazartesi günü, yani bu hafta başında il merkezinde Altınkalp Restoran’da Muğla basını ile kahvaltıda buluşması bekleniyordu. Daha sonra AK Parti Menteşe Tanıtım Medya Başkanı Ahmet Gazi Aydoğan’dan gazeteciler şu düzeltme geldi:

“Milletvekili adayımız Nihat Öztürk’ün basın mensuplarına yönelik kahvaltı programı Ankara’da meydana gelen patlamadan dolayı ileriki bir tarihe ertelendi.”

Düzeltme mesajına defalarca bir “kınama”, bir “Allah’tan rahmet ve baş sağlığı dileği” var mı diye tekrar tekrar baktım. Yoktu…

Kahvaltı bir eğlence programı olmadığına göre neden ertelenmişti onu da anlayamadım.

Asıl anlayamadığım ise Ankara’daki katliam nedeniyle Muğla Basını ile kahvaltıda buluşmayı ertelemiş olan Milletvekili Adayı Öztürk’ün o katliama dair bir söz etmemiş olması…

 

xx           xx           xx

Gerçekten, seçim startının verildiği gün kabul edersek Kurban Bayramı bayramlaşmasından bu yana Muğla’da CHP ile MHP’nin varlığı hissedilmiyordu. Sanki bu iki parti de seçim çalışması yok izlenimi vardı. Olsaydı yerel gazetelere yansırdı. Belki de bizim Hamle atlamıştır, diyeceğim ama sanmıyorum.

Zaten MHP yöneticileri ve milletvekili Mehmet Erdoğan ile birlikte öteki adaylarını da ilk defa bu bayramlaşmada Öğretmen Evi’nde görememiştik…

MHP Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Erdoğan ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz önceki gün Diyarbakır’dan Fethiye’ye gelen şehit cenazesiyle ortaya çıktı.

Diyarbakır Ergani’de şehit olan Özgür Gümüş’ün Fethiye’nin Eldirek Mahallesinde yapılan cenaze törenine katıldılar.

Bu vesile ile Özgür Gümüş ile birlikte tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır diliyoruz.

 

xx           xx           xx

Eldirek’li şehidimiz Özgür Gümüş için CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir’de mesaj yayınladı. Böylelikle kendisinin varlığından haberdar olduk. Öğretmen Evi’ndeki Kurban Bayramı bayramlaşmasında o da yoktu!

Ama CHP’nin öteki Milletvekili Akın Üstündağ vardı. Üstündağ Fethiyeli şehidimizden iki gün önce Ankara’da yaşanan vahşetin ardından yayınladığı mesajda şöyle diyordu:

“Bugün Ankara’da ki hain saldırı bu ülke de barıştan yana olanları asla sindiremeyecek. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun.”

Yayınladığı mesajda CHP İl Başkanı Mürsel Alban da Ankara’da ki vahşeti kınayıp hükümeti istifaya davet ediyordu. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’dan ise haberdar olan yok. CHP’nin varlığını mesajlarla hissettik!

Haksızlık etmeyelim, CHP Milletvekili Akın Üstündağ hafta sonu da Bodrum’da imiş.

Hamle’de yer alan habere göre burada vatandaşlarla sohbetinde partisinin Muğla’dan 4 milletvekili çıkaracağını söylemiş.

Neden olmasın. Hem 100 Türk Büyüğünden biri “Çalış senin de olur.” dememiş mi? Ama sanki Nihat Öztürk, Burak Erbay’dan çok asılıyor gibi…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
asım demirel 14 Ekim 2015 / 08:13

Muğla’da CHP nin üç milletvekili garanti. Çalışıp çalışmamaları önemli değil. Çok çalışıp hedef mi olsunlar? CHP tembeli sever. Manisa’nın çok çalışkan CHP li vekili Özgür Özel’in başına gelenler ortada. Akın Üstündağ’ın, Ömer Süha Aldan’ın ve Nurettin Demir’in yerlerinde ve seçilmelerinde sorun yok ki… Niye zahmete girip masraf etsinler. Ama AKP ve MHP nin ikinci sıra adayları çok çalışmak zorunda. Muğla’da CHP nin milletvekilleri değil, belediyeleri de çalışkan sayılmaz. Nasıl olursa olsun seçimi kazanıyorlar. Ama Muğla’mızın çalışkan seçilmişlere çok ihtiyacı var.