Muğla’da çekirge mücadele çalışmaları

Bu haber 01 Mayıs 2014 - 21:08 'de eklendi ve 560 kez görüntülendi.

muglacekirge61515165615Muğla’da son yıllarda artış gösteren çekirge problemi ile ilgili olarak Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2014 yılı çalışmaları başlatıldı.

Kadir Tamer

Muğla’da son yıllarda artış gösteren çekirge problemi ile ilgili olarak Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2014 yılı çalışmaları başlatıldı.

Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada il ve ilçe Müdürlükleri tarafından çekirge sorununun yakından takip edildiği ve 2014 yılında, il genelinde 5bin 875 dekar alanda ilaçlama programı oluşturulduğu ve çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İl Müdürümüz Nazif Ekici Seydikemer İlçe Müdürlüğünü ziyaretinde konuyla ilgili olarak ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almış, üreticiler ve muhtarlarla görüşmeler yapmıştır. İl Müdürlüğümüzce Seydikemer İlçe Kaymakamlığı Toplantı Salonunda ‘Çekirge Mücadelesi’ ve ‘Zirai İlaç Uygulamaları’ konulu toplantı düzenlendi. Çekirge problemi olan Çökek, Bayır, Çatak, Kayacık ve Dodurga Mahalle muhtarları ve ilaçlama yapacak olan üreticilere yönelik olarak eğitim verildi. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Resul Çoban ile il ve ilçe teknik personellerinin de bulunduğu toplantıda, çekirge mücadelesinde karşılaşılan sorunlar ve dikkat edilmesi gereken hususlar görüşüldü. Toplantıda ‘Çekirge Mücadelesi’ konusunda İl Müdürlüğümüz personeli Zir. Yük. Müh. Nuran İşler Öztürk tarafından yapılan sunumda çekirgenin türleri, yaşayışı, beslenmesi, zararı, doğal düşmanları ve mücadelesi konularında üreticilere bilgi verildi.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.