Muğla’da çekildi 81 ilde izlenecek

Bu haber 28 Mart 2017 - 1:24 'de eklendi ve 804 kez görüntülendi.

Kamu Hastanelerinde poliklinikler önünde yığılmaları önlemek ve yoğunluğu daha az seviyelere düşürmek amacıyla Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından

‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (MHRS) anlatan kamu spotu filmi Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri tarafından Türkiye’nin 81 ilindeki hastanelerde paylaşılacak.

Kadir Tamer

Yönetmenliğini ve yapımcılığını gazeteci Kenan Gürbüz’ün üstlendiği, Muğla şivesinin kullanıldığı, Gülnihal Demir ile Dumlupınar İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Kerem Çınar’ın başrolde oynadığı kamu spotu filminin tanıtımı Tuna Otel’de yapıldı.

Kamu Hastanelerinde poliklinikler önünde yığılmaları önlemek ve yoğunluğu daha az seviyelere düşürmek amacıyla Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından

‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (MHRS) anlatan kamu spotu filmi Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri tarafından Türkiye’nin 81 ilindeki hastanelerde paylaşılacak.

Tuna Otel’de düzenlenen ‘Kamu Spotu’ filminin tanıtım törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici, filmin başrol oyuncuları Gülnihal Demir ile Dumlupınar İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Kerem Çınar ile diğer oyuncular katıldı.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin Sağlık Bakanlığı’nca da tanıtım filmi olarak kabul edildiğini belirten Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, “Merkezi randevu sistemini çalıştırmaya başlarken, çocuklarımızdan destek alarak okullarımız ve Milli Eğitimimiz ile birlikte bir proje yapalım istedik. Randevu ile birlikte gelen kişi sayısı arttığı zaman hastanelerdeki kalabalığı engelleyebilirsek, hem hizmet alan kişiler için, hem hizmet veren kişiler için çok daha nezih bir ortam oluşturabileceğiz” diye konuştu.

MHRS tanıtım toplantısına katılan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Bey’den hastaneye gelmeden randevu sistemi ile kaç kişinin veya yüzde kaçının randevulu sistemi kullandığın sordum. Yüzde 25 civarında vatandaşlarımızın randevu sistemini kullandığını söyledi. Bugün bu rakamın yüzde 35’e kadar yükseldiğini söyledi. Yani demek ki her geçen gün bu sayı artıyor. İnsanlarımızın randevu sistemini bilmesine, bilinçlenmesine bağlı bir olay. Sistemi ne kadar çok bilenimiz varsa ona göre sistemi kullanırız. Hastanelerdeki yakınmaların çoğu ne yazık ki hastanelerde zaman harcamaktan dolayı. Sağ olsun burada tanıtım konusunda çalışan Gülnihal hamın ve diğer vatandaşlarımız var. Biz Muğla için bunu herkese yayalım, herkes bunu görsün. Daha sonra tüm Türkiye’mizde bu yaygınlaşacak” dedi.

Muğla şivesi kullanıldı

Muğla Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğince Yönetmenliğini Kenan Gürbüz’ün yaptığı kamu spotu filminde Muğla şivesini en iyi konuşan ve dizilerin aranan ismi Gülnihal Demir rol aldı. Muğla şivesinin de kullanıldığı filmde Gülnihal Demir’e, Dumlupınar İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Kerem Çınar eşlik etti. Kamu spotunda hasta rolünü oynayan Gülnihal Demir’in torununun okulda öğretmeni tarafından Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile internet ortamında randevu alması ve randevu saatinde hastaneye giderek sıra beklemeden muayene olması temsili olarak canlandırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.