Muğla’da Av. Gültekin Akça Sevgisi « Hamle Gazetesi

Muğla’da Av. Gültekin Akça Sevgisi

Bu haber 01 Şubat 2018 - 0:24 'de eklendi ve 2.502 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğlalıların yakinen tanıyıp bildiği Av. Gültekin Akça’dan bahsedeceğim. Evet, Sayın Akça Muğlalılar tarafından sevilen ve sayılan renkli bir isimdir. Kendisi Ak Partili olmasına rağmen diğer partililer tarafından da sevilir ve sayılır. Renkli bir kişiliği olan Av. Gültekin Akça avukatlık mesleğinin haricinde Ak Parti’de uzun yıllar yöneticilik yapmış düzgü bir yapıya sahiptir. Sevgili okurlarım Gültekin Bey Ak Parti’de yöneticilik yapmış olduğu yıllarda partisini büyütmeye çalışan bir başkandı. Bazı partilileri Sayın Akça’yı ayak oyununa getirmeye çalışsalar da emellerine ulaşamadılar. Bugün Muğla’nın seçkin ve saygın avukatlarından olan Av. Gültekin Akça aynı zamanda da Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Grup Başkanlığı görevini de yürütmekte. Elbette kendi partisi adına olumlu tenkitler yaptığı da biliniyor. CHP’li meclis üyeleri biraz kızgınca kırgın olsa da yine de Sayın Akça’yı seviyorlar ve sayıyorlar.

Sevgili okurlarım, Av. Gültekin Akça Ailesi ve eşine düşkünlüğü ile bilinir. Her ne kadar siyasetçi olsa da gerçekleşen bazı toplantılarda il genelinde çok sayıda eş ve dostu vardır. Hangi ilçe ve köylere gitse gitmiş olduğu yerlerde ilginin en büyüğünü görür. Çünkü kendisinde bir saygınlık, efendilik ve güler yüzlülük var da onun için söylüyorum. Sayın Akça Muğla Büyükşehir Belediye meclis toplantılarında partisi AKP adına yapmış olduğu konuşmalar vermiş olduğu beyanlar kendisinin yarınlarda Ak Parti çatısı altında bir yerlere geleceğinin göstergesidir. Çünkü Sayın Akça avukatlık mesleğinin yanı sıra siyaseti de hiçbir zaman unutmadığı görülüyor.

Sevgili okurlarım, yani anlayacağınız Av. Gültekin Akça tam anlamı ile dört dörtlük bir yapıya sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü partisi içinde olsun diğer partilerden olsun şahsı hakkında hiç olumsuz konuşan yok diyebilirim. Bugün Muğla’nın sayılı avukatlarından olan Av. Gültekin Akça avukatlık mesleğini de başarı ile sürdürdüğü de söylenilmekte. İşte bizlerinde değer verdiği yarınlarda siyaset açısından önünün de açık olacağı tahmin edilmekte. Böylesine dost canlısı ve çalışkan insanları da köşeme almak benim içinde bir mutluluk olduğunu söyleyebilirim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.