Muğla’da askıda ekmek projesi « Hamle Gazetesi

Muğla’da askıda ekmek projesi

Bu haber 26 Kasım 2013 - 1:27 'de eklendi ve 1.298 kez görüntülendi.

askidaekmek231416132131Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrencilerinin tez sonrası hazırladığı ‘Askıda Ekmek Projesi’ büyük ilgi gördü. ‘Ekmek Hayat Kurtarır Sloganı’ ile başlayan proje kent merkezinde bulunan fırınlar ve süpermarketler tarafından uygulanmaya başladı. ‘Askıda Ekmek Projesi’ kapsamında fırın, süpermarket ve marketlerde vatandaşlar tarafından parası ödenen ekmekler, ihtiyaç sahipleri tarafından torbalardan alınıyor.
Berna Uçar
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrencilerinin tez sonrası hazırladığı ‘Askıda Ekmek Projesi’ büyük ilgi gördü. ‘Ekmek Hayat Kurtarır Sloganı’ ile başlayan proje kent merkezinde bulunan fırınlar, süpermarket ve marketler tarafından uygulanmaya başladı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri tarafından hayata geçirilen Askıda Ekmek Projesi fırın, süpermarket ve marketlere gelen müşterilerin fazla ekmek alıp askıya koyması ile başlıyor. Askıya alınan ekmekler ise ihtiyaç sahipleri tarafından alınıyor.
‘Askıda Ekmek Kampanyası’ ile ihtiyaç sahiplerinin evlerine ücretsiz olarak ekmek götürebildiklerini anlatan Muğlalı fırın işletmecileri, “Askıda ekmek projesi öğrencilerle esnafın arasında bir proje. Amacı da ihtiyacı olan insanlara yardım etmek. Müşterilerimiz tarafından parası ödenen ekmekler askıya asılan torbaya bırakılıyor. İhtiyacı olanlar torbadan ekmeklerini alabiliyorlar. İnsanlarımızda şimdi yeni yeni bu projeyi öğrenmeye başladılar. Halkımızda bu projeye destek veriyor” diye konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.