Muğla’da aile haftası etkinlikleri

Bu haber 15 Mayıs 2013 - 21:01 'de eklendi ve 1.107 kez görüntülendi.

ailesosyalpolitikalar1321316541Aile Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Aile Hayatımızın Temel Dinamikleri” konferansında konuşan İl Müdürü Ali Akkuzu, Bakanlık bünyesinde aile ve çocuklar ile ilgili önemli iyileştirmeler yapıldığın açıkladı.
Haber Merkezi
Aile Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Aile Hayatımızın Temel Dinamikleri” konferansında konuşan İl Müdürü Ali Akkuzu, Bakanlık bünyesinde aile ve çocuklar ile ilgili önemli iyileştirmeler yapıldığın açıkladı. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen konferansta konuşan Akkuzu, “Sağlıklı çocukların sağlıklı aile ortamında yetiştirilebilir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Aile Eğitim Programları düzenleniyor. Bakanlığımız son yıllarda aile ve çocuk ile ilgili çok önemli iyileştirmeler yaptı. Boşanma sürecinde boşanma danışmanlığı, korunmaya muhtaç çocuk tanımı değişti, geçmişte anne babası olmayan çocuk diye tanımlanırken, günümüzde parçalanmış aile çocuklarının korunmaya muhtaç duruma geldi” dedi.
Konferansta, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tevfik Fikret Coşkun’un Aile Hayatımızın Temel Dinamikleri konulu sunumunda, çocukların gelişim özellikleri, çocukla iletişim, beden dili, aile tutumları ve sağlıklı ve topluma yararlı çocuklar yetiştirirken nelere dikkat edilmeli konularında bilgi verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.