Muğla’da 23 Nisan coşkusu

Bu haber 23 Nisan 2015 - 22:35 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

23nisannnTürkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. Yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Muğla il genelindeki okullarda düzenlenen programlar ile coşkuyla kutlandı. Soğuk havaya rağmen öğrenciler okullarında düzenlediği gösteriler veliler tarafından büyük ilgi gördü.

İlkay Yıldız

Bu yıl 95.’si kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Muğla ve ilçelerinde okullarda düzenlenen programlar ile kutlandı. Menteşe ilçesindeki programlar Emir Beyazıt İlk Okulunda yapılırken, program Vali Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Alay Komutanı Halil Çelik, daire müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı. Menteşe Emir Beyazıt İlk Okulunda yapılan kutlamalara katılan Muğla protokolü öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları, modern dans, şiir ve diğer oyunları ilgi ile izledi.

Düzenlenen programda konuşan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada çocuklara armağan edilen ve tek evrensel özelliği taşıyan bayram olduğunu söyledi. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışıyla demokrasi ve Cumhuriyetin temellerinin 23 Nisan’da atıldığını belirten Kırbaç, “Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bu güzel günden beklentimiz dünya geleceğinde hoşgörünün hakim olması, her yerde barışın ve mutluluğun tesis edilmesidir” dedi.

Okullarda törenler düzenlendi

Bu arada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları il genelinde bulunan okullarda çeşitli törenler düzenlendi. Düzenlenen etkinliklerde özellikle ana sınıfı öğrencilerinin giydikleri renkli giysiler ile sundukları dans ve folklor gösterileri büyük ilgi gördü. Gösteriler sırasında veliler çocuklarını fotoğraf ve görüntülerini çekebilmek için birbirleri ile adeta yarıştılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.