Muğla’da 2023 kişi aynı anda zeybek oynayacak

Bu haber 10 Mayıs 2013 - 19:25 'de eklendi ve 804 kez görüntülendi.

bekircekerkakak2132135651Muğla Merkez ve ilçelerinde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama hazırlıkları tamamlanma aşamasına geldi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı hedefine ‘Muğla Hazır, Hedef 2023’ etkinliğinde yabancı öğrenciler ile birlikte toplam 2023 kişi aynı anda ‘Muğla Zeybeği’ oynayacak.
Haber Merkezi
Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Dolu dolu kutlanması için yoğun bir çalışma içine giren Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli, etkinliklerin yapılacağı alanları belirlerken, 20 ülkeden gelecek yabancı öğrenciler ile Muğla Cumhuriyet Meydanında Türkiye Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı hedefine ‘Muğla Hazır, Hedef 2023’ etkinliğinde yabancı öğrenciler ile birlikte toplam 2023 kişi aynı anda ‘Muğla Zeybeği’ oynayacak.
MUĞLA 2023’E HAZIR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023 yılı hedefi için Muğla’da çok geniş kapsamlı bir etkinliğe imza atmak istiyoruz. 20 Ülkeden gelecek gençlerin katılım göstereceği, engelli kardeşlerimizin yer alacağı yabancı öğrencilerin de renk katacağı 2023 kişilik Muğla Zeybeği oyunumuz var. Bizim amacımız, Muğla’nın 2023’e hazır olduğunu temsili olarak bu etkinlikte göstermek” dedi.
DOLU DOLU KUTLAMA
Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri hakkında bilgi veren Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “Adı her ne kadar Gençlik ve Spor Bayramı olsa da, biz bu bayramı 7’den 70’e herkesimin kutlamasını istiyoruz. Muğla merkez ilçe başta olmak üzere ilçelerimizde de çok uzun soluklu ve Muğla’ya özgü etkinlikler ile kutlama yapacağız. Muğla Merkezde başta Cumhuriyet Meydanı olmak üzere, Sınırsızlık Meydanı, Alışveriş Merkezleri, spor sahalarında 15 Mayıs tarihinde başlayacak etkinlikler 19 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Etkinliklerimiz 15 Mayıs tarihinde ziyaretler ile başlayacak. 16 Mayıs tarihinde Düğerek çayırında uçurtma şenliği, model uçak gösterileri, model helikopter gösterisi ve yamaç paraşütü gösterisi sunulacak. 17 Mayıs tarihinde Gençlik yürüyüşü ile başlayacak etkinliklerde 20 ülkeden gençlerin katılımı ile 2023 kişinin ayna anda zeybek gösterisi Cumhuriyet Meydanında yapılacak. Etkinliklerimiz arasında tiyatro, sportif gösteriler, panayır alanında küçüklere ve büyüklere hitap edecek gösteriler, dans gösterileri, konserler, açık hava sineması, sokak spor etkinlikleri ve bisiklet turu gibi çok sayıda etkinlik yer alacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.