Muğla’da 100’den Fazla Milletvekili Adayı Var

Bu haber 26 Nisan 2018 - 1:29 'de eklendi ve 3.546 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, seçimlerin yaklaşması ile Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde de siyaset bir hayli hızlaştı. AKP, CHP, MHP ve İyi Parti’den çok sayıda partililer milletvekilliği için ayaklandığı görüldü. En fazla hareketli olan ilçeler ise Bodrum, Milas, Fethiye ve Marmaris ilçeleri. Bu ilçelerde değişik partilerden aday olan vatandaşlar aday olacaklarını söylüyorlar ama her endense sessiz kalıyorlar.

Sevgili okurlarım, seçimlerin yakına alınması AKP başta olmak üzere CHP, MHP ve İyi Parti’den Milletvekili aday adayı olacakları zora soktu. Çünkü kulis yapabilme imkânları yok da onun için söylüyorum. Bu gidişle Muğla’dan ancak Milletvekili aday adayı olacaklar AKP ve CHP’den olması bekleniyor. Ben de diyorum ki fazla iyimser olmayın, çünkü her iki partinin adaylarını AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaretleri ile belirlenecek. İyi Parti’ye gelince gün geçtikçe Meral Akşener’in partisi İyi Parti’den aday çok olsa da bir milletvekili bekleniyor. Çünkü Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve çevresinin İyi Parti’ye geçmesi Muğla’da ayrı bir rüzgâr estirdi. MHP’ye gelince bulutların içinden pek fazla görünmüyor. Tabi yarınlarda ne olur bilemeyiz.

Sevgili okurlarım, ilimiz genelinde o kadar fazla belirsiz seçmen var ki sormayın. Ha şunu da söyleyebilirim İyi Parti’ye MHP’den, CHP’den ve Ak Parti’den birçok oy geleceği tahmin edilmekte. Ak Parti İl başkanı Kadem Mete başta olmak üzere Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün de adları yine Milletvekilliği için geçmekte. Ancak Hasan Özyer Ankara AKP’sinden ikna edilirse öyle milletvekili olacağı da dile getirilmekte. Tabi bunun yanı sıra AKP’den 30’dan fazla isim biz de milletvekilliğine adayız diye ortaya çıktığı görülüyor.

Sevgili okurlarım, CHP’ye gelince CHP İl Başkanı Mürsel Alban başta olmak üzere CHP Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Prof. Dr. Nurettin Demir haricinde 50’den fazla CHP’li isim milletvekilliği için piyasalara çıktı bile. Ama boşuna gezip ve dolaşmayın. Çünkü AKP gibi CHP’den de atama ile milletvekili olacağa benzer. Bu da bizden söylemesi, yarınları bekleyelim görelim. Yarınlarda da yarım kalan yazılarımızın sonunu getirip kimlerin aday olduğunu açıklayacağız sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 27 Nisan 2018 / 23:23

Sayın Hüseyin Kocabıyık yazınızda “İyi Parti’ye MHP’den, CHP’den ve Ak Parti’den birçok oy geleceği tahmin edilmekte.” demiştiniz. CHP’yi değerlendirirsek Milletvekili aday adayları belirlenirken CHP Genel Merkezinin parti tabanında kamuoyu yoklaması yaparak milletvekili sıralamasının ona göre belirlenmesi gerekir. Hiçbir partiliye sahip çıkmayıp, tek icraatı gerçekleri konuşan Atatürk’çü CHP’lilere partiden atanların aday sıralamasına alınmaması gerektiği kanaatindeyim.