Muğla’da 1 Kasım’da Ne Olacak?

Bu haber 23 Eylül 2015 - 0:23 'de eklendi ve 1.141 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, yarın Kurban Bayramı. Kurban Bayramı tüm ulusumuza hayırlar ve uğurlar getirir dileklerinde bulunuyorum. Ülkemizin durumunu anlatmaya gerek yok, bir çıkmazın içindeyiz. İnşallah yeni bir hükümet kurulur da ülkemiz bir nebze olsun maddi ve manevi yönden huzura kavuşur. 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler için hiçbir partide hareketlenme olmadığı görülüyor. Önceki seçimlerde yer yerinden oynar, partililer seçim propagandası yapıp şenlikler olurdu. Ama şimdi bir sessizlik olduğu görülüyor.

Sevgili okurlarım, en önemlisi önceki yıllardaki seçim süreci içinde kavgalar ve olaylar olurdu ama şimdi başta CHP, AKP ve MHP il başkanları birlik ve beraberlik içinde hareket ettikleri izleniyor. Hele partilerin önceki milletvekilleri ve bugünün milletvekilleri dostluk çerçevesi içinde birbirlerine sevgi ve saygı gösterebiliyorlar. CHP İl Başkanı Mürsel Alban, yapmış olduğu konuşmasında. Kimseye sataşmadan Muğla’da CHP’nin 4 milletvekili çıkarması için mücadele gösteriyoruz. AKP İl Başkanı İhsan Küreci ise: 2 olan milletvekilliğimizi 3 yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz derken MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’da yapmış olduğu konuşmasında: Bu seçimlerde MHP yüksek düzeyde oy alacaktır. AKP’nin durumu ortada, AKP’ye kızan sağ seçmenin bir bölümü MHP’ye oy verecek. İnşallah ülkemiz için hayırlı olur dedi.

Sevgili okurlarım, evet partinin il başkanları bol keseden atarken belki bazıları doğru çıkabilir. Ama doğruyu söylemek gerekirse seçmenlerden almış olduğumuz bilgilere göre AKP’de erimenin olduğu, nedeninin de ülkedeki sorunlar gösteriliyor. MHP ise Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’e devre dışı bırakması yani tekrar milletvekili adayı ataması yapmaması MHP seçmenini son derece kızdırıyor. Yılların Milliyetçisi olan birçok MHP’li ise oylarını CHP’ye vereceklerini alenen söyleyebiliyorlar. Ha aklıma gelmişken söyleyeyim MHP Eski Milletvekili adayı Prof. Dr. Peyami Cinaz’ın tekrar aday gösterilmeyişi Yatağan’ın Bozüyük Mahallesi’nde şok etkisi yaratırken bu mahallede birinci parti olan MHP’nin sonuncu parti olması için bazı uğraşların olduğunu söylüyorlar. AKP Milletvekili Hasan Kökten’in yeniden milletvekili adayı atanmayışı ise Milas ilçesinde partinin oylarını ne seviyeye getirecek diye konuşanlar çoğunlukta.

Sevgili okurlarım, Hasan Kökten’in yerine 2. sıra milletvekili adayı olarak eski Muğla AKP İl Başkanı Nihat Öztürk’ün getirilmesi ise parti içinde sevinenlerde var üzülenlerde var. Hasan Özyer’in tekrar 1. sıra milletvekili adayı olması ise partiye güç kattığını söyleyebiliriz.

Sevgili okurlarım, CHP Milletvekilleri Av. Akın Üstündağ, Prof. Dr. Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan’ın keyiflerine diyecek yok. Çünkü sıkıntıları yok, yine milletvekili olacaklar. 4. sıra Milletvekili Adayı Av. Burak Erbay’ın milletvekili olması için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bakalım 1 Kasım’da Muğla’da hangi parti kazançlı hangi parti zararlı çıkacak onu da bekleyelim görelim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mutlu Çenesiz 23 Eylül 2015 / 21:36

Sayın Kocabıyık, yıllardan bu yana güzel ve olumlu aynı zamanda da her kesimin hoşuna giden yazılarınızı okuyoruz. Her şeyden önce yazılarınızla öncelikli bilgiler veriyorsunuz. Örnek vermek gerekirse yerel seçimlerde Muğla genelinde CHP’de atama olacak dediniz aynısı çıktı. Osman Gürün Muğla Büyükşehir Başkanı atanacak dediniz o da doğru çıktı. Akparti %50 oy değil %40 oy alacak dediniz doğru çıktı. MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan yine 1. Sıra Milletvekili Adayı dediniz o da doğru çıktı. CHP’nin kontenjan adaylığını yine Ömer Süha Aldan dediniz o da doğru çıktı. Yerel seçimlerde Akın Üstündağ 1. sıra Milletvekili Adayı, Nurettin Demir 2. sıra milletvekili adayı olacak dediniz o da doğru çıktı. Bugünkü köşe yazınızda yine olumlu yazılarınız var. Daha neler neler… Kutluyorum sizi Sayın Kocabıyık doğru bilgiler verdiğiniz için.