Muğla yağmura teslim oldu

Bu haber 29 Ocak 2014 - 20:06 'de eklendi ve 937 kez görüntülendi.

muglayagmurteslim651615Muğla’da hafta sonundan itibaren etkili olan şiddetli yağış günlük yaşamı ve ulaşımı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışlar nedeni ile Muğla ve Köyceğiz’de tarım arazileri, narenciye bahçeleri ve seralar su altında kalırken Marmaris’te karayolunda heyelanlar meydana geldi. Bodrum’da ise şiddetli rüzgar neden ile bir tekne batarken, tı. Bazı restoranların denize bakan kısımları dalgalardan etkilendi. Muğla Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte Muğla merkeze (Menteşe) metrekareye 40.8 kilogram, Ula’ya 61.3 kilogram, Fethiye’ye 4.6 kilogram, Kavaklıdere’ye 19.5 kilogram, Dalaman’a 12.4 kilogram, Yatağan’a 24 kilogram, Milas’a 17.2 kilogram, Köyceğiz’e 17 kilogram, Marmaris’e 22.8 kilogram, Datça 6.2 kilogram, Bodrum’a 5.6 kilogram yağış düştüğü bildirildi.
Kadir Tamer
Muğla’da hafta sonunda başlayan ve etkisini giderek arttıran şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Muğla Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte Muğla merkeze (Menteşe) metrekareye 40.8 kilogram, Ula’ya 61.3 kilogram, Fethiye’ye 4.6 kilogram, Kavaklıdere’ye 19.5 kilogram, Dalaman’a 12.4 kilogram, Yatağan’a 24 kilogram, Milas’a 17.2 kilogram, Köyceğiz’e 17 kilogram, Marmaris’e 22.8 kilogram, Datça 6.2 kilogram, Bodrum’a 5.6 kilogram yağış düştüğü bildirildi.
Tarım alanları su altında kaldı
Muğla merkezde (Menteşe) şiddetli yağışlar nedeni ile Karabağlar Yaylası’ndaki bazı tarım arazileri de sular altında kaldı. Ortaköy, Yaraş, Karabağlar mahallelerinde yolların yağmur suları dolması nedeniyle sürücü ve vatandaşlar zor durumda kaldı. Kavşaklarda önlem alan trafik ekipleri, etkili yağışlar nedeniyle sürücüleri dikkatli araç kullanmaları yönünde uyarırken, Muğla-Antalya ve Muğla-Denizli yol güzergâhlarının bazı bölümlerinde meydana gelen heyelan nedeniyle de karayolları ekipleri gün boyu çalışma yaptılar.
Marmaris İçmeler yolunda heyelan
Marmaris İlçesi’nde de şiddetli yağışlar nedeni ile Marmaris-İçmeler Karayolunda heyelan meydana geldi. Marmaris İçmeler Karayolu’nun 9’uncu kilometresi Seyirtepe mevkinde, yağmur sularının yumuşattığı tepeden kopan kaya ve toprak parçaları karayoluna yığılarak, yolun her iki yönünü de trafiğe kapattı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye, belediye ve karayolu ekipleri gönderildi. Trafiğin kesildiği bölgede, polis ekipleri çevre güvenliği alarak vatandaşları uyardı. Karayolu ve belediye ekipleri, iş makineleriyle yolun ulaşıma açılması için yoğun çalışma başlattı. Marmaris’teki ana hatlardan gelen elektriği aktaran bölgedeki elektrik direklerinin heyelanda yıkılması, İçmeler Beldesi’nde kesintiye sebep oldu. Yetkililer, sabaha kadar sürmesi beklenen çalışmaların ardından İçmeler Beldesi’ne tekrar akımın verilebileceğini kaydetti. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren heyelan bölgesine giderek yol açma çalışmaları hakkında görevlilerden bilgi aldı.
Bodrum’da gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle bir tekne battı, bazı restoranların denize bakan kısımları dalgalardan etkilendi.
Bodrum’da tekne battı
Bodrum’da öğleden sonra başlayan ve gece boyunca devam eden fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçede saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Paşatarlası sahilinde Demirli İbrahim Karaca’ya ait ‘Bestem’ isimli 7 metre uzunluğundaki tekne, bağlı bulunduğu tonozdan koparak sürüklendi. Tamamen sulara gömülen tekne, sabah saatlerinde sahibi ve işçiler tarafından çıkarıldı. Teknede hasar meydana geldi.
Kumbahçe Mahallesi’nde bazı restoranlar fırtına nedeni ile yaklaşık 5 metreyi bulan dalgalar nedeni ile zarar gördü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.