MUĞLA VEKİLLERİ YANYANA

Bu haber 01 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 757 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

-Hastane tartışması bitti-
 
Müjdeli haberi AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’dan aldım.
Kendisinden Muğla Milletvekillerinin ilk defa bir masa etrafında buluştuklarını sevinerek öğrendim.
Çok mu önemli?
Önemli…
 
xx      xx      xx
Geçen hafta AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Sekmen ile Hamle TV’de “Ayaküstü” programımda birlikte olduk. Kendisi Bir dönem Milletvekilliği yanında 1992-1999 yerel seçimleri döneminde İstanbul’un Samandıra ve Kartal Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunmuş bir isim.
Kendisine “Rakiplerinizin seçim beyannamelerinden beğenip, alıp uyguladığınız projeler oldu mu?” diye sordum. Yanıtı ilginç oldu:
“Hizmeti kimin önerdiği, projeyi kimin yaptığı elbette önemlidir, ama alkışı, taktiri uygulayan aldı. Ben rakiplerimin uygun, yararlı olan projelerini hep alıp uyguladım.”
Muğla Milletvekillerinin bu anlamda bir araya gelmeleri çok önemli.
AK Parti’li milletvekillerinin Muğla için aklına gelmeyen CHP’li, MHP’li milletvekillerinin aklına gelebilir…
 
xx      xx      xx
Nitekim Muğla’nın 6 milletvekilinin Ankara’da bir araya geldikleri ve Milletvekili Ali Boğa’nın ev sahipliği yaptığı yemekte ortak projeler için işbirliği yapılması üzerinde görüş birliğine varılmış. İnanıyorum ki, 6 Muğla Milletvekilinin birlikte hareket edebilecekleri “Muğla projeleri” vardır…
Bu, yıllar sonra gerçekten sevindirici bir durum.
Biz Hamle olarak bir sosyal sorumluluk gereği “Muğla Sofrası”nı kurduğumuzda amacımız tam da buydu; bir sorunun çözümünde, bir projenin uygulanmasında, bir hedefe ulaşılmasında tarafları bir masada buluşturup sinerji ve beyin fırtınası yaratıp, “ortak aklın” faaliyete geçmesini sağlamaktı…
 
xx      xx      xx
Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın şahsında 6 milletvekilimizi “Muğla soframıza” davet ettim. Ankara’da bir araya gelmeleri güzel ve kolay. Muğla’da bir Muğla Sofrası’nda, bir anlamda “basın sofrasında”  bir araya gelmeleri çok daha güzel ve anlamlı olacaktır.
Sayın Boğa’dan sözü aldık. “Bu ay içinde bunu yapalım.” dedi. Olmazsa Mayıs’ta… Bekliyoruz…
 
xx      xx      xx
Milletvekili Ali Boğa için “Muğla’nın hangi tarihte vilayet olduğunu bulup gelen insan” diyebiliriz. Kendisi Ankara’da MEÇEV (Muğla Eğitim Çevre Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Muğla’nın Aydın’dan ayrılarak vilayet oluşunun tarihi belgesini MEÇEV ortaya çıkarmış ve Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Müsteşarı iken Sayın Boğa bunu Muğla Valiliği ile paylaşmıştı. Ardından da Muğla Valiliği’nce Muğla’nın Vilayet oluşunun 100. Yılı’na hazırlık başlatılmıştı.
O güzel ve anlamlı çalışma Muğla Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir “Arama Konferansı”ndan öteye geçememiş ve konferansın sonuç raporu Vali Yardımcısı Mestan Yayman’ın elinde kalmıştı!
Keşke Valilik o görevi o zaman milletvekili adayı olmayacak bir vali yardımcısına vermiş olsaydı…
 
xx      xx      xx
Milletvekili Boğa bu konuda yazdığım yazıları okumuş. “Sen içini serin tut” dercesine, “Muğla’nın 6 milletvekili olarak bu konuda fikir birliğine vardık. İşbirliği içinde de olacağız. Şu anda yanımda da MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan var. Bilindiği gibi İstanbul’da dönemin Muğla Valisi tarafından satın alınmış, Muğla İl Özel İdaresi’ne ait bir arsa var. Muğlalı ihtiyaç sahibi gençlerin yararlanması üzerine bu arsa üzerinde bir Öğrenci Yurdu yapılmasını sağlayacağız. CHP ve MHP Milletvekili arkadaşlarımızda Muğla İl Genel Meclisi’nde bu konuda gerekeni yapacaklar.” dedi.
Gel de sevinme… Bir araya gelince “ortak akıl” nasıl da harekete geçiveriyor…
 
xx      xx      xx
Milletvekili Ali Boğa bir önemli müjdeyi daha şöyle verdi;
“500 yataklı Araştırma Uygulama Hastanesi’nin temelini atıyoruz. Mevcut Hastane bulunduğu yerde poliklinik hizmeti vererek faaliyete devam edecek. Yine burada daha sonra Muğla’ya 2. basamak sağlık hizmeti veren hastaneye sahip olma davranışı içinde olacağız. Muğla’nın 6 milletvekili bu konuda da anlaştık.”
Şükürler olsun… Bu konuda o kadar çok yazdım ki, anlatamadım… Belki de anlamak istemeyenler tartışmanın sürmesine neden oldular. Umarım bu tartışma da bitti…
Muğla’nın artık boş tartışmalarla, boş laflarla geçirecek zamanı kalmadı!
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.