MUĞLA VALİSİNİ BULDU

Bu haber 21 Kasım 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.591 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK
Efendim köşe yazıma nereden başlayacağımı bilemiyorum. 5-6 ay önce Muğla’ya atanan Vali M. Hakan GÜVENÇER için çoğu yerde insanlar Muğla’ya yeni atanan Valinin hükümet tarafından atandığını ve hükümet yanlısı bir Vali olduğunu dile getiriyorlardı. Bu söylentiler kısa bir süre sürdü. Muğla Valisi M. Hakan GÜVENÇER’in İlçe belde ve köylerde yapmış olduğu olumlu görüntüler, halkla iç içe olması, babacan tavırları ile insanlarla güzel kaynaşması Muğla genelinde Sayın Güvençer’in hükümet Valisi değil de devletin Valisi olduğunu gösterdi. Hele makamına ziyarette bulunan değişik parti yöneticilerinin de beğenisini kazanmış olan Muğla Valisi M. Hakan GÜVENÇER son zamanlarda kendisini devletin saygın bir Valisi olarak andırmaya başladığı görüldü.
Çoğu okurlarımın da bildiği gibi Muğla’da büyük hizmetleri olan Valilerimizi yazmış olduğum onure edici yazılarımla kendilerini onurlandırmışımdır. Ve hala daha yurdun değişik bölgelerinde Valilik görevinde bulunan Valilerimizle Muğla adına diyaloglarımızı sürdürmekteyim. İşte bu güzelliklerden birini de Muğla’mızda 6 aydır görevini sürdüren, her gittiği yerde ilgi ile karşılanan Muğla Valisi M. Hakan GÜVENÇER. Sayın Güvençer’in kısa bir sürede İl ve İlçelerde yapmış olduğu gezilerde kendisine gösterilen ilginin nedeni vatandaşlara karşı güler yüzlü bir yaklaşımdan kaynaklandığı dile getiriliyor. Hele vatandaşlara herhangi bir sorunu olup olmadığını dile getirmesi Muğlalı vatandaşlarımızı mutlu etmiş olacak ki vatandaşlarda görüş ayrılığı olmaksızın Sayın Güvençer’e sevgisini gösterdiği gibi saygısını da göstermekte.
Konunun özeti şu, Muğla’da görev yapan Valiler arasında iş yapanı da vardı iş yapmayanı da vardı. İşte iş yapan Valilerimizden birisi de 6 ay gibi kısa bir sürede Muğla ve İlçelerine hizmet getirmeye adamış bir Vali gördük. Bu Valimizin adı da M.Hakan GÜVENÇER’dir. Bu süre içinde hakkında güzel bilgiler aldığımız Sayın Valimize önceki gün ziyarette bulundum. Valilik makamı giriş kapısında beni karşılayan yüzünden gülücükler akan Vali M. Hakan GÜVENÇER’di.
Makam odasında hoşça bir sohbet yapma imkânı bulduk. Deneyimli bir bürokrat olduğu konuşmaları ile belli oluyordu. Birçok ziyaretçi olmasına rağmen odasında beni ağırlayan Vali M.Hakan GÜVENÇER biraz daha oturmamı istiyordu. Tabi bu ara çayımızı yudumlarken ailevi konulara da girip dostane bir görüşmemiz oldu. Yapmış olduğu konuşmalarla insanları etkileyebilen Vali Bey’in Muğla turizmi için büyük gayretler içinde olduğunu gördüm. Yapılan sohbet güzeldi. Muğla’mıza yeni atanan Vali M. Hakan GÜVENÇER’in Muğla adına güzel şeyler yapacağı inancına vardığım gibi devlet adına da Muğla’mıza katkılarının olacağını hissettiğimi söyleyebilirim.
MUĞLA VALİSİ M.HAKAN GÜVENÇER’İN ÖZ GEÇMİŞİ
Muğla Valisi M.Hakan GÜVENÇER 1963 yılında İstanbul’un Kadıköy İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.1986 yılında Zonguldak Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Güvençer sırasıyla Çanakkale-Yenice kaymakam vekilliği, Çankırı-Ilgaz kaymakam vekilliği, Giresun-Alucra kaymakamlığı, Artvin-Şavşat kaymakamlığı, Ağrı-Gürbulak sınır mülki idare amirliği, Yalova deprem kriz merkezinde Vali yardımcılığı, Aydın Vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Konya-Karatay kaymakamlığı görevinde iken 22 Aralık 2008 tarihli kararname ile Sinop’a Vali olarak atandı. Güvençer buradaki görevini bitirdikten sonra 13.10.2010 tarih ve 2010/1159 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Bingöl Valisi,03.05.2013 tarih ve 2013/4699 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Muğla Valisi olarak atanmıştır.3 Haziran 2013 Pazartesi görevine başlamıştır. Güvençer evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.