Muğla Valisi’nden okul ziyaretleri

Bu haber 11 Ocak 2014 - 12:22 'de eklendi ve 738 kez görüntülendi.

muglavalisiokul615616Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe ilçesindeki okulları ziyaret etmeye başladı.
Haber Merkezi
İlk olarak Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi program türlerinde 8 alan ve 19 dalda örgün ve yaygın eğitim veren Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini ziyaret eden Vali Güvençer, okul idarecileri ve okul öğretmenleri ile ayrı ayrı toplantı yaptı.
Toplantıda okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yücel Demirhan, “Okulumuzda şu anda Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı olmak üzere 8 alanda eğitim öğretim yapılmaktadır” diye konuştu.
Diğer yandan okul tarafından hazırlanan Meslek Lisesi öğrencilerinin ‘Avrupa’da Uygulamalı Eğitimi Projesi’nin, Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini belirten Demirhan, “Proje kapsamında Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanından 14, Tesisat Teknolojileri Alanından 10, olmak üzere toplam 24 öğrencimiz beceri eğitimi uygulamasını Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta yapacak. Projemizin hareketlilik faaliyeti toplam 24 öğrenci ve 4 refakatçi öğretmen ile 12-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinde gerçekleştirilecek olup proje maliyeti 43 bin Avro’dur” dedi.
Okulun tarihçesi, fiziki yapısı, personel durumu, öğrenci durumu, derslik başına düşen öğrenci sayıları, okul öğrencilerinin yüksek öğrenime yerleşme durumları hakkında bilgi alan Vali Güvençer, daha sonra okul alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Öğrencilerle de bir süre görüşen Vali Güvençer, öğrencilere başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.