Muğla Valisi’nden 10 Kasım mesajı « Hamle Gazetesi

Muğla Valisi’nden 10 Kasım mesajı

Bu haber 10 Kasım 2015 - 1:02 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

Muğla Valisi’nden 10 Kasım mesajıMuğla Valisi Amir Çiçek, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

İlkay Yıldız

Muğla Valisi Amir Çiçek, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Vali Amir Çiçek’in mesajı şu ifadelerden oluştu:

“Bugün bağımsız ve hür yaşama onurunu bize kazandıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde Ata’mızı özlem, saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek Cumhuriyeti kuran Atatürk’ü andığımız bu günde yapmamız gereken onun ilkelerine sahip çıkarak işaret ettiği gibi ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması, hainlere fırsat verilmemesi için çok çalışmaktır. Milli iradeyi ve millet egemenliğini korumak için üzerimize düşeni yaptığımız takdirde Atamızın bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onun istediği gibi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartabiliriz. ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir’ diyen Büyük Önder Atatürk’ü onun da dediği gibi anlamak demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar korumak Ata’ya duyduğumuz saygının en güzel göstergesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önderimiz Atatürk’ü ölümün 77.yılında, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.