Muğla Valisi Esengül Civelek: “15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır”

Bu haber 17 Temmuz 2018 - 2:54 'de eklendi ve 1.002 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 15 Temmuz Konferansına katıldı. Konferansta konuşan Vali Civelek, “15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Esengül Civelek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 15 Temmuz Konferansına katıldı. Konferansta konuşan Vali Civelek, “15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Vali Esengül Civelek, Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İlker Özkan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Cumhur Çoban, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, il protokolü, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve 81 il ve Türki Cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan mücadelenin anlatıldığı kısa film ile devam etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin Türk Milletinin güçlü ve üstün iradesiyle demokrasi zaferine dönüştüğünü belirten Vali Civelek, 15 Temmuz bilinci ve ruhunun her daim canlı ve diri kalacağını ifade etti. Vali Civelek konuşmasında “15 Temmuz hain darbe girişiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz, toplumsal birlik, beraberlik, dayanışma ile tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkesinde kenetlenmiş, kadın erkek, genç yaşlı, çoluk çocuk meydanlardan milletin silahını, tankını, topunu millete çeviren vatan hainlerine karşı, ağır silahlara, uçaklara karşı vatan, bayrak aşkıyla, imanla dolu göğsünü siper ederek, ölümü göze alarak destansı bir milli direniş sergilemiştir” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz’un kahramanlık destanı olduğunu söyleyen Vali Civelek, konuşmasına şöyle devam etti:

Hain darbe girişiminde milletimizin ve devletimizin bekasına kast edenlere karşı kahramanca mücadele edilirken şehitlerimiz ve gazilerimiz olmuştur. Şanlı direnişimizin tarihini yazan aziz demokrasi şehitlerimiz ile tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Sevgili gençler sizler bizim geleceğimizsiniz, umudumuzsunuz. Vatanımız ve bayrağımıza sahip çıkacak yarınlarımızsınız. Sizlere inanıyor, güveniyoruz. Bizlere düşen görev, sizleri vatan, bayrak, millet, ülke sevgisi dolu, kendisine, ailesine, milletine yararlı, çalışkan, üretken, bilgili, donanımlı gençler olarak yetiştirmek ve hep birlikte ülkemizin gelişmesi, kalkınması, ilerlemesi, güçlü Türkiye için 2023 yılı hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte daha çok çalışmaktır. Rabbim bir 15 Temmuz gecesi daha Türk Milletine yaşatmasın.”

Konferansa konuşmacı olarak katılan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ak Partinin Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve 15 Temmuz Saraçhane Gazisi Adviye Gül İsmailoğlu, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını katılımcılara anlattılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.