Muğla valisi değişti

Bu haber 16 Eylül 2014 - 23:01 'de eklendi ve 936 kez görüntülendi.

valideğişti3 Haziran 2013 tarihinde Muğla’da göreve başlayan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Valiliğine atanırken, yerine Merkez Valisi Amir Çiçek Muğla’ya atandı.
Haber Merkezi
Son valiler kararnamesi ile 14 aydır Muğla’da görev yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Valiliğine atandı. Muğla’ya ise Merkez Valisi Amir Çiçek atandı.
Bingöl valiliğinden Muğla’ya 3 Haziran’da ataması yapılan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla’da 14 ay görev yaptı. Vali Güvençer son valiler kararnamesi ile Kahramanmaraş’a ataması yapıldı.
Muğla’ya atanan Vali Amir Çiçek, Yozgat ve Iğdır’da valilik yaptı. Amir Çiçek’in Ergenekon davasında yargılanan Dursun Çiçek ile akraba olduğu ileri sürülürken, Dursun Çiçek ve Amir Çiçek İlkokulu Sivas Pamukpınar İlköğretmen Okulunda okudu. Vali Çiçek’in önümüzdeki günlerde Muğla’da göreve başlaması bekleniyor.
Vali Çiçek kimdir?
Tokat’ın Reşadiye İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Çiçek, Umurca Köyü ilkokulu ile Sivas Pamukpınar İlköğretmen okulunu bitirerek 1976 yılında ilkokul öğretmeni olarak Tokat’ın Akyurt Köyü İlkokulunda öğretmenliğe başladı. Öğretmenlik yaparken Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini de 1981’de bitiren Çiçek, 1983’te Kaymakamlık sınavı kazanarak çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı. 2006- 2010 yılları arasında Yozgat valisiyken 26 Mayıs 2010’da Iğdır’a atandı. Amir Çiçek, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.