Muğla Valiliğine Hakan Güvençer atandı

Bu haber 09 Mayıs 2013 - 23:37 'de eklendi ve 1.428 kez görüntülendi.

valiler123135465Valiler kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Muğla Valisi Fatih Şahin’in yerine daha önce Aydın’da da görev yapan Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer atandı.
Haber Merkezi
Valiler kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Muğla Valisi Fatih Şahin’in yerine daha önce Aydın’da da görev yapan Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer atandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı Valiler Kararnamesine göre altı vali merkeze alınırken, 12 valinin de görev yeri değişti. Kararnameye göre 2010 yılında Muğla Valiliği görevine atanan Vali Fatih Şahin, Merkez Valiliğine atandı. Vali Şahin’den boşalan bu göreve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer getirildi.
HAKAN GÜVENÇER KİMDİR?
Muğla Valiliği’ne atanan Mustafa Hakan Güvençer, 1963 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
1986 yılında Zonguldak Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Güvençer, sırasıyla Çanakkale- Yenice Kaymakam Vekilliği, Çankırı – Ilgaz Kaymakam Vekilliği, Giresun – Alucra Kaymakamlığı, Artvin – Şavşat Kaymakamlığı, Ağrı – Gürbulak Sınır Mülki İdare Amirliği ve Ağrı Vali Yardımcılığı, Ankara – Kazan Kaymakamlığı, Amasya Vali Yardımcılığı, Yalova Deprem Kriz Merkezi’nde Vali Yardımcılığı, Aydın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Konya – Karatay Kaymakamlığı görevinde iken 22 Aralık 2008 tarihli kararname ile Sinop’a Vali olarak atandı. Güvençer, 13 Aralık 2010 tarihinden bu yana Bingöl Valiliği görevini yürütüyordu. Vali Güvençer, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.