Muğla Valiliği’nden resmi ilan genelgesi « Hamle Gazetesi

Muğla Valiliği’nden resmi ilan genelgesi

Bu haber 17 Mayıs 2019 - 0:19 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

Muğla Valiliğince yayımlanan ve tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda, Kamu İhale Kanununda belirtilen koşullar hatırlatılarak süreli yayınlarda yapılmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleri ile kamu zararına meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Haber Merkezi

Muğla Valiliğince yayımlanan ve tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda, Kamu İhale Kanununda belirtilen koşullar hatırlatılarak süreli yayınlarda yapılmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleri ile kamu zararına meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu’nun Muğla Valiliği’ne yaptığı bilgilendirmede, kamu hukukuna tâbi olan veya kamunun denetimi altında bulunan kurum ve kuruluşların yapacakları mal veya hizmet alımları ile yapım işleri ihalelerini kanun, yönetmelik ve mevzuata uygun bir şekilde, Basın İlan Kurumu aracılığıyla yapmalarının hatırlatılmasının faydalı olacağı belirtilmişti.  Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir’in imzaladığı, il ve ilçelerdeki tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda, Kamu İhale Kanununda belirtilen koşullar işaret edildi. Yazıda, bu koşulların dışına çıkılmaması, Basın İlan Kurumu Süreli Yayınlar Listesi’nde yer alan süreli yayınlarda yapılmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleri ile kamu zararına meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

BİK Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu, Muğla Valisi Esengül Civelek ve Vali Yardımcısı Fethi Özdemir’e teşekkür ederek, yerel basınla ve basın dernekleriyle sık sık masaya yatırdıkları konuların kamu kurum ve kuruluşlarına Valilik nezdinde hatırlatılmış olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir’in imzasıyla gönderilen yazıda; il genelinde doğrudan temin usulünün genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması, doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak ya da alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi, ayrıca Kamu İhale Kanunu’nda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, istenilen rekabet ortamının yaratılarak, kamu menfaatinin en üst seviyede sağlanması, süreli yayınlarda yapılmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleri ile kamu zararına meydan verilmemesi için ihalelerin, Basın İlan Kurumu aracılığıyla süreli yayınlarda ilgili mevzuatlara göre neşrinin gerçekleştirilerek herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Misafir Muğlalı 17 Mayıs 2019 / 15:14

Ooo kendisi nihayet beş yıldan sonra KİK diye bişey olduğunu öğrenmiş. Önce sen uy kanuna, sonra yazı çıkar, önce sen kamu zararına neden olma sonra başkalarına söyle feti özdemir.