Muğla Türkiye’nin üstünde « Hamle Gazetesi

Muğla Türkiye’nin üstünde

Bu haber 19 Kasım 2015 - 23:36 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

MİLLİ EĞİTİMMuğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’da sınıflara düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasına göre çok iyi durumda olduğunu söyledi.
İlkay Yıldız
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici ile birlikte Menteşe Öğretmenevi’ndeki basın toplantısına katılan Vali Amir Çiçek, ülke genelinde ilk ve orta okullarda sınıflara 27 öğrenci düşerken Muğla’da 20, ortaöğretimde ülke genelinde 26, Muğla’da 24, meslekî ve teknik liselerde de ülke genelinde 29 öğrenci bir sınıfta öğrenim görürken Muğla’da öğrenci sayısının 27 olduğunu açıkladı.
İl genelinde 146 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü anlatan Çiçek, “FATİH projesi kapsamında 143 okulda 3 bin 135 akıllı tahta kuruldu, 9 bin 349 öğrenci ile bin 839 öğretmene de tablet bilgisayar dağıtıldı” dedi.
Çiçek, 30 yeni okul projesinden 15’nin ihaleye çıkarıldığını açıkladı ve “Yeni projelerin de hayata geçmesiyle 445 derslik daha eğitime kazandırılacak. Ülke ortalamasına göre daha iyi olan sınıf – öğrenci oranı daha da iyileşecek” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici de, öğrencilerin daha iyi eğitim alması için uzmanlardan oluşan ekip kurduklarını ve yeni projeler geliştirdiklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.