Muğla Türkiye’de, Türkiye Muğla’da Yeşeriyor

Bu haber 03 Nisan 2018 - 1:25 'de eklendi ve 467 kez görüntülendi.

Muğla’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Muğla Türkiye’de, Türkiye Muğla’da Yeşeriyor” adlı proje kapsamında minik öğrenciler fidan dikti.

Nazife Taşdelen

Muğla’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bayrağımın Altında Ne Var?” projesinin alt temalarından biri olarak tasarlanmış olan “Muğla Türkiye’de, Türkiye Muğla’da Yeşeriyor” kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi. Muğla orman İşletme Müdürlüğünce tahsis edilen ağaç Menteşe Şemsiana Anaokulunda bahçesine dikildi. Muğla Orman İşletme Şefi Deniz Yılmaz koordinesinde minik öğrenciler Şırnak Fidanını toprakla buluşturdu.

Muğla Orman İşletme Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi;

Muğla Orman İşletme Müdürlüğü, Muğla Orman İşletme Şefliğince Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yürütülen “Bayrağımın Altında Ne Var?“ Projesi kapsamında “Muğla Türkiye’de, Türkiye Muğla’da Yeşeriyor” teması ile Muğla ve Şırnak illerindeki iki okulda karşılıklı fidan dikimi etkinliği düzenlenmiştir. Bu kapsamda Muğla Şemsiana Anaokulunda “ŞIRNAK” ağacı, Şırnak Geçitboyu ilk ve ortaokulu ile Çiçek Yuvası Anaokullarında ise “MUĞLA” ağacı karşılıklı olarak dikilmiştir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.