Muğla turizmine Ukrayna dopingi « Hamle Gazetesi

Muğla turizmine Ukrayna dopingi

Bu haber 14 Haziran 2016 - 23:39 'de eklendi ve 831 kez görüntülendi.

manşet (1)Ukrayna’nın 1,5 milyon nüfusu bulunan Harkov’dan Dalaman’a dolu gelen Boeing 737 tipi uçak, havalimanında su takı oluşturularak törenle karşılandı. Harkov ve Lviv kentinden Dalaman’a haftada 18 sefer gerçekleşecek uçuşlar Eylül ayı sonuna kadar devam edecek.

Kadir Tamer

Ukrayna’nın Harkov kentinden Dalaman’a ilk defa gelen uçak, havalimanında su takı oluşturularak törenle karşılandı.

Harkov’dan gelen uçağın Dalaman’a ilk inişi nedeniyle YDA Dalaman Havalimanı’nda itfaiye tarafından su takı düzenlendi ve yolcular Türk lokumuyla, uçuş ekibi de çiçeklerle karşılandı. Yolcular için ayrıca kokteyl düzenlendi.

YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Ukrayna’da bu sezon yaşanan büyük gelişmeye işaret ederek, “Bu sene Ukrayna pazarı açısından sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Yaşanan bu gelişmeler bölgemiz ülkemiz açısından sevindirici” dedi.

Genel Müdür Güvenç, haftada sadece Anex’in 8 uçağının Ukrayna’nın Kiev,  Lviv ve Harkov kentlerinden Dalaman’a sefer yaptığını anlatarak, “Onun yanı sıra diğer uçak seferlerini dikkate alırsak haftada 18 uçak seferine ulaştık. Ukrayna’da çok sayıda uçak koyan Anex’e ve diğer tur operatörlerine de müteşekkiriz. Turizm Bakanlığımızın destek ve işbirliği ile çalışmalarımız artarak sürdürülecek. 40 milyon nüfusuyla Ukrayna turizm açısından istikbal vadetmektedir. Bölgemiz Ukraynalıların seveceği bir bölge. Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Dalaman bölgesi Ukraynalı turistlerin vazgeçilemezi haline gelecek. Ukrayna’nın farklı kentlerinden de bölgemize uçak seferi düzenlemek için çalışmalarımız sürüyor” diye kaydetti.

Seferler Eylül ayına kadar devam edecek

Anex Tour Kontrat Müdürü Mustafa Özden ise Anex Tour ve Azur Air olarak Başkenti Kiev’den sonra ikinci büyük kenti olan ve 1.5 milyon nüfusa sahip Harkov kentinden ilk uçağın Dalaman’a ilk seferini yaptığını belirterek, “Harkov ve Lviv’den Dalaman’a haftada 18 sefer Eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Ukrayna’dan bölgeye 3 farklı kentten uçuş yapılıyor” dedi.

Özden, Dalaman’da Ukraynalı turistlerin getirilmesi sürecinde YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in büyük destek verdiğine işaret ederek, “YDA ile bölgedeki tanıtım çalışmalarımız sürüyor. Bölgedeki lider otellerle birlikte Dalaman’ı Ukrayna’da tanıtmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

Harkov’dan gelen turistler

Ukrayna’nın İkinci Büyük Kenti Harkov’dan Dalaman’a ilk defa gelen turistler ise bölgeyi internet üzerinden araştırdıklarını anlatarak, “Özellikle mavi yolculuğa çıkmak, bölgede bulunan antik ören yerleri ve müzeleri dolaşmak istiyoruz. Bizim için yeni bir tatil bölgesi. Bölgeye daha önce tatile gelen arkadaşlarımızın paylaşımlarından Dalaman, Marmaris ve Fethiye’yi biliyoruz. Güzel bir tatil geçireceğimize inanıyoruz” ifadesini kullandılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.