Muğla Sizi Seviyor

Bu haber 25 Mart 2017 - 1:26 'de eklendi ve 1.688 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati Nizamoğlu

Yarın Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ı  Muğla’da ağırlayacağız.

Sayın Başbakan’ı Muğlalılar sever. 2007 yılında gazetemiz okuyucuları tarafından yılın ‘Devlet Adamı’ seçilen Sayın Binali Yıldırım, Cumhuriyet tarihimize Efsane Ulaştırma Bakanı olarak adını yazdırmış bir devlet adamıdır. Sempatik ve doğal tarzı, çalışkanlığı, ekip çalışmasına alışkın olması ve vatanseverliği ile sempatimizi kazanan sayın Yıldırım, bu kadar kaotik bir dönemde çok başarılı bir Başbakanlık sergiliyor.

 

Her akşam TV de haberleri izlerken, kendisini, sanki evimize misafirliğe gelmiş bir dostumuz gibi görüyoruz. Esprileri, pratik zekası hayran bırakıyor.

 

Bir insan, başbakanlığı döneminde; darbe, savaş, ekonomik mücadeleleri, emperyal güçlerin Türkiye’ye karşı inanılmaz ayak oyunlarını, bu kadar yaşayabilir.

 

Sayın Başbakanım,

Muğla’ya büyük hizmetler verdiniz. Halen çözüm bekleyen birçok sorunumuz var. Bunlar çözülmeyecek konular değil. Sadece hamiliğinize ihtiyacımız var.

Muğla gibi Antalya’dan sonra turizm açısından ikinci sırada olan bir il,  maalesef tercih edilen iller arasında 17. sırada. Bunda Büyükşehir’in sorunları çözmedeki eksikliği kadar, Ankara’nın ilgisi ile yapılabilecek konularımız da var.

 

Muğla 300 bin turistik yatağı olan, enerji üretiminde ülkenin önemli merkezi haline gelmiş, tarım ve madencilikte potansiyeli mevcut güzel bir ilimizdir. Ekonomik olarak cari fazlalık veren, ülkenin döviz açığını kapatmada büyük katkı sağlayan bir ildir.

 

Her biri önemli turizm kenti olan birçok beldemiz, belediyelerini kaybetmiş, mahalle haline gelmiştir. Bağlanılan belediyeler ise, bu beldelerin sorunlarını çözmede aciz kalmışlardır.

Bir değerlendirmeye göre Muğla ilinde 30 bin civarında yapı, imar sorunu yaşamaktadır.

Turizm konusunda yerel aktörler ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Kültür ve Turizm Bakanımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanımızın ilimizde detaylı bir çalışma yapmasına ihtiyacımız vardır.

 

Sizin iletişime çok önem verdiğinizi biliyorum. Muğla gibi bir ilde, maalesef ekonomik sebeplerden dolayı uyduda TV kanalımız yoktur. Analog yayıncılık ise bitmiştir. Uydudaki tek kanalımız da frekansını satmıştır. Bu alanda bir devlet politikasına ihtiyacımız vardır. Ya mevcut haliyle devam edip, bütün yerel kanalların kapanmasını bekleyeceğiz, ya da yeni bir politika ile bu kanalların yaşamasını sağlayacağız.

Çözüm seçeneklerinden biri olarak; Telekom, yerel kanalı, kanalın yayın alanında, kendi platformuna taşıyabilir.

 

Referandum ülkemiz için bir şanstır. Nasıl Cumhurbaşkanını halkın seçmesi sağlanıp, her cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanan krizleri bitirdiysek, yürütme organını da halkın seçmesini sağlayarak, birçoğu kirlenen koalisyon tartışmalarından da bu milleti kurtarabiliriz. Bence çok önemli bir fırsat olan, 16 Nisan’daki referandum, ülkemizi daha güçlü hale getirecektir.

 

Peki Muğla’da durum ne derseniz, bunda hepimizin bir eksiği var.

Sizi seviyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun ve yolunuzu açık etsin.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 25 Mart 2017 / 11:02

Hayati Ağabeyciğim; Bileğine ve gönlüne sağlık. Çok kısa ama dopdolu bir yazı,tebrik ve teşekkür ederim. sevgi ve saygı.