Muğla Siyasetinde Neler Oluyor?

Bu haber 15 Haziran 2017 - 0:08 'de eklendi ve 1.266 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla siyasetinde bir hareketlilik olduğu alenen görülmekte. Acaba yoksa bir erken seçim olasılığı mı var? Olur niçin bir erken seçim olmasın? Eğer öyle olmamış olsa Muğla ili başta olmak üzere hemen hemen tüm ilçelerin gözü yarınlarda yapılabilecek bir erken seçimi bekleyecekler. İl genelinde Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi’nden o kadar çok sayıda milletvekili adayı ve belediye başkanı adayı var ki görünen köy kılavuz istemez.

Sevgili okurlarım, Ak Parti’de mevcut Milletvekili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün haricinde o kadar çok sayıda milletvekili aday adayı var ki tahmin edemezsiniz. Ak Parti için sağda solda yapılan dedikodular: Hamle Gazetesi’nin patronu Hayati Nizamoğlu Meclis Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, Gazete Sahibi Yelda Gökçen, Mevcut Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Yatağan Eski İlçe Başkanı Mustafa Toksöz’ün isimleri konuşulmakta. Gizli tutulan birkaç bürokrat haricinde yine ayrıca ilçelerden dört isim Muğla Ak Parti milletvekilliği için adı geçmekte. Elbette yarın tercih anında neler çıkar bilemeyiz ama bu isimler arasında iki isim milletvekili aday adayı olacak galiba. Eskiden olmadığı gibi yine önseçim olmayıp Recep Tayyip Erdoğan’ın belirleyeceği isimlerden milletvekili atanacak.

Sevgili okurlarım, şimdi gelelim CHP’de neler oluyor. Muğla ili başta olmak üzere ilçelerden de bir hayli kıpırdanmalar var. Yani milletvekilliği için kendileri aday değiliz diyemiyorlar ama Dr. Osman Gürün, Fevzi Topuz’un yine aday olacakları söylenirken önceki seçimlerde CHP’den milletvekili adayı olan isimlerin çoğu yine piyasaya çıkıp evet yine biz varız diyecekleri söyleniyor. Tabi mevcut Milletvekilleri Av. Akın Üstündağ, Prof. Dr. Nurettin Demir, Süha Aldan tekrar biz de yine adayız diyecekler. Desenize kıran kırana bir ön seçim olacak? Ama mevcut CHP milletvekillerinden birinin yine ön sıralarda yer alacağı da şimdiden söylenilmekte.

Sevgili okurlarım, Muğla MHP’sine gelince Devlet Bahçeli ve Meral Akşener çatışmasında seçmenin çoğu Meral Akşener’in yanında yer aldığı için Türkiye genelinde MHP’de büyük bir yıpranma oldu. Yarınlar ne gösterir bilemem, söylenecek tek laf var o da mevcut milletvekili Mehmet Erdoğan tekrar yine milletvekili olabilir. Büyükşehir belediye başkanlığı içinde önümüzdeki yazımı bekleyelim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 15 Haziran 2017 / 21:28

CHP’de Akın Üstündağ’ın dışında hiç kimse halkın karşısına çıkmasın. Muğla’da CHP İl örgütü ve Bazı İlçe örgütleri partililere sahip çıkmadılar. Vatandaşlar CHP ambleminin üstüne tercih mührünü basmıştır. Partiye oy veren partililer hor görülmüştür. Partililer Büyükşehir Başkanının ne olduğu belli olmayan bürokratlarının oyuncağı olmuştur. İl Başkanı, bazı ilçe başkanları Büyükşehir Başkanı ve bürokratlarının emir kulu olmuştur. Hiçbir partiliye sahip çıkmamışlardır. Son İl danışma kurulu toplantısında Akın Üstündağ gerçekleri biraz olsun açıklamış. Sözün özü CHP’ye oy verenler çok kızgındır.